CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca, den třetí

Třetí den Dreamhacku měl na plánu Decider matche. O tom jak se s nimi poprala světová elita v CS:GO, vám přinášíme reportáž.

CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca, den třetí

CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca, den třetí FOTO: Reprofoto YouTube

Celkové skóre dopadlo po skončení všech zápasů následovně:

Fnatic VS Cloud9                         (2:0)

G2 Esports VS mousesports       (2:1)

Ninjas in Pyjamas VS Titan        (2:0)

Counter Logic Gaming VS NAVI  (1:2)

Oba americké teamy neobstály. Potvrzeno, Evropa je stále centrem Counter-Strikového talentu. 

Fnatic  VS  Cloud9  (2:0)

1. mapa de_dust2  (16:6)

Úvod prvního zápasu 3. dne Dreamhacku, byl překvapivě v americké režii, ale Fnatic (T strana) dlouho nezaostávali a hladce se propracovali k bomb plantům. Freakazoid (Cloud9) si byl schopen udržet chladnou hlavu a v důležitých momentech podržet svůj team, to samé se ovšem nedá říci o výkonu Shrouda (Cloud9), který propadl v první půli zápasu. Co se týče švédů, precizní týmová spolupráce i individuální výkony všech hráčů teamu Fnatic. První půle 9:6 ve prospěch Fnatic (SWE).

img-responsive

Fnatic VS Cloud9 1. mapa | foto: Reprofoto YouTube

Druhá polovina byla skutečně jednostranná. I když Cloud9 (USA) dle mého názoru má nato, aby soupeřili s klanem na úrovni Fnatic-u, druhá půle toho nebyla důkazem. Fnatic bez sebemenšího zaváhání ukončují první mapu 16:6.

2. mapa de_overpass  (16:12)

Overpass byl volbou teamu Fnatic, ale z vývoje první půle to nebylo extrémně znát. Cloud9 nepoddajně bránili planty, snažili se dělat méně chyb než na dustu a to se jim po většinu času dařilo.Je pravda, že nechali Fnatic vyhrát jedno eco, což se stát nemělo, ale i tak jejich konzistentní gameplay na CT straně jim přinesl výhru v první půli 9:6.  Shroud se konečně probudil po první mapě, zato Seanagaris, Freakazoid i n0thing zářili na CT traně a vyslali švédům jasnou zprávu, že nic nebude zadarmo.

img-responsive

Fnatic VS Cloud9 2. mapa, pozdejší polovina zápasu | foto: Reprofoto YouTube

Fnatic na své CT straně předvedli, proč jsou jedni z nejrespektovanějšich sestav na světě, Pomalu, ale jistě mařili šanci teamu Cloud9 na konání 3. mapy. Nakonec pouze 3 kola pro americký team na T straně, konečný výsledek 16:12 pro Fnatic. 

Cloud9 se tedy loučí s účastí na tournamentu a bývalí šampióni si brousí zuby na čtvtfinále.

G2 Esports  VS  mousesports    (2:1)

Důležitý vyřazovací match pro oba týmy, z důvodu prestiže. Obě formace jsou v porovnání s ostatními dosti čerstvé a postoupení do čtvrfinále by bylo víc než vítaným povzbuzením celého týmu. Counter-Strike je jako každý sport na světě je z velké části o psychice a jejím ustálení, což je z pozice "nováčků" mnohdy nelehké. Napětí mezi teamy se dalo po druhé mapě skoro krájet, pojďme se nato podívat.

1. mapa de_mirage (19:16)

G2 začali na CT straně a rychle se chopili vedení, ve druhém kole Jkaem acenul celý team mousesports, v jeho podání to vypadalo tak jednoduše, naprostá nádhera. Nato v 5. kole našel odpověd Niko (nová krev v teamu mousesports) a s přehledem svůj team podržel. Taneční lekci v podání ChriseJ a Dennise (G2) ze začátku 12. kola prostě musím zmínit, peekaboo! První polovina skončila velice těsně 7:8 pro mousesports.

V druhém pistolovém kole Mikelele všem připomněl, že jeho talent odchodem z NiP není nijak ovlivněn. Zůstal sám naživu proti dvěma teroristům a situaci s přehledem zvládl, 8:8. Zápas se poté z diváckého pohledu vyvíjel velmi poutavě, vzrušující ,,back and forward" slet situací. G2 zresetovali banku mousesports, ti nato při první příhodné ekonomické situaci odpověděli stejně razantně. Příležitost, při které jsme měli možnost vidět oba týmy, jak ze sebe dostavájí maximum.

img-responsive

G2 Esports VS mousesports, 2. half | foto: Reprofoto YouTube

G2 se ke konci zápasu nachazeli ve svízelné situaci 11:15 pro mousesports, ale dokázali to dotáhnout do overtimu. A co více overtime vyhrát s výsledkem 19:16 pro G2. Obdivuhodný výkon. Nebýt ovšem Jkaema a Mikeleleho pár podstatných kol by hráčum G2 chybělo, well played.

2. mapa de_inferno (12:16)

Scénáře se občas opakují i na CS:GO scéně, prvni den Dreamhacku se tyto 2 teamy utkaly na stejné mapě, se stejným začátkem a to mousesports na CT straně. Oba teamy tím pádem věděli co od oponenta očekávat a měli větší prostor k přizpůsobení. Niko (mousesports) skrz celý zápas potvrzoval, že si zasloužil konečně místo v top teamu a jeho přínos v řadách mousesportu je neoddiskutovatelný.Velice dynmická T strana v německém podání a taky úspěšná 8:7.

Mousesports si dokázali pro svou pomstu dojít a zápas ukončit na 16:12. Hlavně díky tomu, že byli daleko lépe připraveni a očividně studovali replay jejich minulého střetu na infernu. Výkon teamu G2 pokulhával, na CT straně utržili pouze 5 kol, to na infernu  jednoduše nestačí. Mousesports na druhou stranu, Niko, Nex, Chrisj, Denis... všichni se ukázali v jasném světle a odehráli nádherný zápas, díky tomu byli schopni srovnali score map na 1:1.

3. mapa de_cache (16:5)

Na cachi se to ale pro mousesports zlomilo, ze začátku se nedokázali po 8 kol dostat k jedinné výhře. Zkoušeli zpoustu variací, ale nic se nesetkalo s úspěchem a to očividně zamávalo s jejich sebedůvěrou a po zbytek zápasu, jsem od nich neviděl stejnou suverenitu jako na infernu. Z mentální propasti se nestihli vyhrabat a G2 s přehledem ukončili na 16:5.

Na analýzu zápasu se můžete podívat zde:

Ninjas in Pyjamas  VS  Titan   (2:0)

1. mapa de_cache (16:14)

NiP začli na T straně a v prvním kole zvolili pomalejší b push a během deseti vteřin odstranili dva hráče Titanu z mapy, to postavilo Francouze do situace 3vs5 retake B, Rpk neváhal ani vteřinu a vlastnoručně vyvraždil celý NiP team, 5 headshots. Poté co jsem si zpátky narovnal čelist do původní pozice, jsem přehodnotil moje hodnoceni Rpkeje jako hráče. 

Neuvěřitelný play, 9/10. Kdyby se mu ještě podařilo defusnout bombu, měl by plných 10, takže 1:0 pro NiP. Následovaly eco roundy pro team Titan. Okolo 6. kola se ekonomika pro Titan trochu stabilizovala a byli schopni pár kol získat, v 8. kole dokonce dokázali vyhrát i přestože 3 francouzští hráči si mohli dovolit pouze pistole, Scream vykouzlil nádherný tripplekill s Five-Seven, 5:3 pro NiP. Po dalši kola se hráčům Titanu dařilo kvalitně číst hru NiP a efektivně se přizpůsobovat a otočit vývoj hry ve svůj prospěch na 9:6 pro team Titan.

img-responsive

Titan VS NiP 1vni mapa polovina | foto: Reprofoto YouTube

Druhá polovina začala lépe pro team Titan, 10:6. Díky skvělé práci Rpkeje a Shoxe zvedli svůj náskok na 13:6. 20. kolo bylo vítězné eco pro NiP a to odstartovalo comeback, kterému jsem sám nevěřil. Z 13:6 pro Titan na 13:13, Forest, Friberg a Get_right se nedali zastavit a sedmi koly v řadě dostali NiP do pozice s daleko lepšimi vyhlídkami.

img-responsive

NiP comeback v 1ni mapě | foto: Reprofoto YouTube

27. kolo se podařilo Titanům vyhrát na 14:13 v jejich prospěch, ale comeback od NiP byl nad jejich síly. Forest předádí perfektní prácí ve smokeu kolo nato a Titan si nechávaji tento match proklouznout mezi prsty na konečných 16:14 pro NiP. 

 

2. mapa de_dust2 (16:1)

Druhou mapu tohoto vyřazovacího souboje nebudu rozebírat do detailu. Pokud se ptáte, co se stalo hráčům Titanu, že byli schopni po matchi se score 16:14 prohrát následující mapu 16:1, odpověd je velice jednoduchá. Mindset, Frustrace se stupňovala každým prohraným kolem a francouzi to podvědomě vzdali.

Čistě z recese sem dám scoreboard z tohoto matche pro NiP. Ani v nejmenším tímto nechci zesmešňovat team Titan. Osobně si myslím, že Cache měli vyhrát oni a jejich výkon v prvním kole respektuji. 

Ale tohle se opravdu jen tak nevidí :

Forest 22-5 (KDR 4.4)  <- wow

Allu 20-8 (KDR 2.5)

Xizt 18-8 (KDR 2.25)

Counter Logic Gaming  VS  NAVI  (1:2)

1. mapa de_train 9:16

NAVI jsou známí svými kvalitními výkony na trainu a tuto reputaci si opět obhájili. Všech prvních 5 kol ubránili bez vyjímky. CLG měli slušnou T stranu, vzhledem k tomu, že train patří mezi jejich slabši mapy. Ovšem první půli vyhráli 9-6 NAVI.

Druhá půle byla pro CLG jěště tragičtější, na své CT straně uhráli pouze 3 kola a nechali NAVI ovládnout celý match. Culter podal velice podprůměrný výkon pro CLG,  Jdm64 a Hazed tlačili, ale ne dostatečně. Na druhé straně Seized, hráč, který je mnohdy ve stínů jmen jako Guardian nebo Edward, podal perfektní výkon v tomto souboji. Ne, že by Guardian s Edwardem zaostávali, to v žádném připadě.

2. mapa de_cobblestone (16:10)

Odvážný pick mapy od CLG, dokázali se ovšem na ni slušně projevit. Šlo vidět, že američané udělali jejich domácí úkoly na této mapě a jejich technika jak při bránění situ tak při jejich pushovaní na T straně měla rysy slušné koordinace. 

Cutler na této mapě odvedl velice dobrou práci pro team CLG a po velice neúspěšném trainu se dokázal vzchopit.NAVI chybělo trochu štěstí k tomu aby touto mapou souboj uzavřeli. Ale ke konci zaváhali a CLG vyrovnali na 1:1.

3. mapa de_inferno  (8:16)

Na infernu se to pro američany rozpadlo, I když CLG jsou schopni na infernu podat slušné výkony, toto rozhodně nebyl jeden z nich. Tlak na hráče v těchto pozdějších matchích je obrovský a NAVI jednoduše tento tlak zvládli lépe. Seized si rozhodně zasloužil druhé MVP za jeho výkony, pokud jeho gameplay bude konzistentní na tomto levelu, máme se od NAVI naco těšit.

 Statistiky najdete v Analysis videu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca, den třetí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.