První den CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca je za námi

Zápasy prvního dne Dreamhacku, konajícího se v Rumunském Cluj-Napoca od 28.10 do 2.11, jsou dohrány. Přinášíme vám jejich kompletní přehled.

Dreamhack

Dreamhack FOTO: Reprofoto YouTube

Výsledky skupinových zápasů prvního dne : 

 

Fnatic                          16:10        Vexed gaming  (de_cobblestone)

Cloud9                         11:16        Luminosity Gaming   (de_dust2)

Team SoloMid              16:6        Flipsid3 Tactics  (de_cache)

G2 Esports                   16:8        mousesports (de_inferno)

Virtus.Pro                     19:15     Team Liquid  (de_cobblestone)

Ninjas in Pyjamas         13:16      Titan  (de_cobblestone)

Team Dignitas                6:16      Team EnVyUs  (de_cobblestone)

Counter Logic Gaming 12:16     Natus Vincere  (de_cobblestone)

 

Kolotoč headshotů se roztáčí

První den a první skupinové zápasy přinesly mnohá překvapení v Rumunském měste Cluj-Napoca. S velkou radostí bych ze začatku podotknul, že pouze na twitch.tv sledovalo dnešní živé přenosy okolo 700 000 fanoušků, což je vzhledem k tomu, že tournament teprve začal úžasné číslo, které naznačuje, že komunita okolo Counter-Striku je doslova nažhavená na tuto událost. Pokud sami sledujete live přenosy na twitch.tv a vlastníte steam účet s Counter-Strikem (GO), nezapomeňte si na twitchi tyto účty spárovat, protože i tentokrát jsou nás připraveny balíčky v podobě DreamHack Cluj-Napoca 2015 Souvenir Packages. Serióznosti této akci jenom přidává fakt $40,000 (988 000 Kč) odměny pro vítezný tým. Dnes se odehrálo prvních 8 zápasů, z toho nevysvětlitelnou matematickou náhodou 5 konáno na mape de_cobblestone, což by nebyla první volba snad žádného teamu, kromě staré sestavy teamu Dignitas. Ale to už předbíhám, pojďme se tedy podívat jak to dnes proběhlo

 

1.   Fnatic VS Vexed gaming  (de_cobblestone)

Team Fnatic, jakožto obhájci titulu z posledního Dreamhacku (Cologne 2015), šli do zápasu s dosti očividnou sebedůvěrou proti nováčkům z Polska. Fnatic začali na teroristické straně, která pro ně vůbec nešla podle plánu. První půle skončila 10:5 ve prospěch polského týmu. Z pohledu do tváří švédských hráčů to ovšem vůbec nešlo znát. Nenechali se rozhodit ani v nejmenším a jejich CT strana, tedy druhá půlka zápasu, proběhla bez sebemenšiho zaváhání a ukončili ji bez jedinné prohry na konečných 16:10 pro team Fnatic. K mému velkému překvapení Olofmeister ze začátku měl problém se dostat, ke killům, což opravdu není zvykem. Na druhou stranu Flusha, jeho výkon v tomto zápase byl opravdu slastí pro oči.

 

 

2.  Cloud9  VS  Luminosity Gaming (de_dust2)

Velice vzrušující zápas, mezi americkými Cloud9 a brazilskými Luminosity Gaming. Sestava týmu Cloud9 je schopna hrát na světové úrovni a jejich výsledky tomu odpovídájí už dlouhou dobu. Ovšem tento zápas se jim naprosto vymkl kontrole. První polovina co se týče kol dopadla poněkud vyrovnaně, a to 8:7 pro team Luminosity (na CT straně). Když se ale podíváme na tabulku score po první půli, uvidíme něco, co se opravdu jen tak nevidí ve svetě profesionalního Counter-Striku. Po první půli byl brazilský stroj s nickem Cold na score 23-4. Toto jméno v budoucnosti ještě uslyšíte, zaručuji. I přesto, ze Counter-Strike je týmově založená hra, a Cold-ovi spoluhráči lehce zaostávali za jeho výkonem. Team Luminosity dokázali tento match dotáhnout k vitězství 16:11.

 

3. Team SoloMid  VS Flipsid3 Tactics  (de_cache)

Team SoloMid je dalši z nově přeskupených týmů, na které se vyplatí dávat pozor. Ze zákulsních zpráv vim, že Team SoloMid naprostou vetšinu své přípravy na tento tournament praktikoval proti teamu Fnatic, takže jejich pozdější konfrontace bude víc, než zajimavá. Dupreeh, Device, Cajunb, Xyp9x aneb. bývalé Dignitas k sobě přizvali Karrigana, který je také hráč s dlouhou historií a bohatými zkušenostmi a zformovali Team SoloMid, který dnes vytřel podlahu s týmem Flipsid3. Po první půli 13:2 ve prospěch týmu SoloMid. S konečným vysledkem 16:6. (gg no re)

 

4. G2 Esports VS mousesports (de_inferno)

Švédská AWPující legenda Maikelele a bývalý člen NiP, je aktuálně součastí klanu G2 Esports a stále dokazuje svůj um s neuveřitelnými reflexy. Němečtí mousesports si vedli úctyhodně, ale bohužel to na vítězství nestačilo. Nex (mousesports) měl pár opravdu ukázkových kol a dokázal, že deagle v jeho rukou je zlověstná věc. Mousesports začínali na preferované CT straně inferna, ale i přesto nedokázali utržit více než 6 kol z první poloviny. Celkový game play týmu mousesports, nebyl dle mého úsudku dostatečně technický. Zvláště druhé kolo, druhé poloviny zápasu. Po vyhraném pistolkovém kole, doslova zahodili svou ekonomickou výhodu z okna. 

 

 

5.  Virtus.Pro VS Team Liquid (de_cobblestone)

Vsadím se, že Pasha aka papaBiceps (ingame leader pro Virtus.Pro) si ani ve snu nemyslel,  že jejich první zápas bude takový těsný boj. Legendarní pluh z polska jménem Virtus.Pro je týmem, který nemůžete opomenout, pokud se bavíte o světové elitě. Hrači týmu VP vzbuzuji strach v očích svých oponentů už pěknou řádku let a právě jejich letité zkušenosti jim dnes přinesly vítezství v overtimu (19:15) proti týmu Liquid. Neuveřitelný zápas plný vzrušujích momentů. Zejména musím zmínit Snaxe (VP) na konci zápasu (34-20), neuveřitelný výkon. Team Liquid i přes svou nefavorizovanou pozici předvedl, že má nato soupeřit mezi elitou, definitivně. Bohužel pro ně, štěstí v posledních pár kolech nestalo na jejich straně. 

 

6.  Ninjas in Pyjamas VS Titan (de_cobblestone)

Velké zklámání pro všechny fanoušky Ninjas in Pyjamas. Jak sám Forest (NiP) přiznal v nedávnem interview, NiP nepředvádí v poslední době výkony na jaké jsme od nich byli zvyklí. Mentalita uvnitř týmu po tomto zápase bude ještě o to horší. Jeden z nejúspešnějšich týmu CS:GO historie dnes podal výkon, který tomu opravdu neodpovídal. První polovina skonšila 13:2 pro team Titan. Pri zmeně stran Friberg, o kterém se ještě před pár měsíci mluvilo jako o nejlepším open fraggerovi na svetě, seděl na spodu tabulky se score 2-15. Je pravdou, že druhá polovina byla pro NiP lepší a podařilo se jim vyvinou tlak na team Titan, ale na to už bylo pozdě. Gratulace francouzskému teamu.

 

7. Team Dignitas VS Team EnVyUs  (de_cobblestone)

Pokud jste se na tento match podívali do tabulek ještě před začatkem. Bylo vám jasné, jak dopadne. Doslova v řádech dnů před Dreamhackem team Dignitas prošel zásadními personálními změnami. S tím se samozřejmně spojují změny pozic hráčů na mapách, změny strategií atd.. atd.. Zkrátka team Dignitas neměl dostatek času na důkladnou průpravu pro event této úrovně. Přesvedčivý výsledek francouzského teamu EnVyUs.

8. Counter Logic Gaming  VS  Natus Vincere  (de_cobblestone)

NAVI jsou na scéně jako jedna z nestarších sestav ve svetě Counter-Striku. A i dnes potvrdili sou formu proti CLG. Guardian (NAVI) předváděl kvalitni konzistenci playe s AWP, také exceloval v oblasti otvírání situaci pro svůj tým. Přesně jak jsme od něj zvyklí. Žádné velké drama, po první polovině 11-4 pro NAVI. Konec matche 16:12 ve prospěch NAVI.

 

Stejně jako dnes vám i zítra vám přineseme reportáž s rozborem jednotlivých zápasů druhého dne DH 2015 Clj- Napoca.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První den CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca je za námi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.