Dishonored: Definitive Edition - recenze. Návrat do skomírajícího města

Vychází na platformách:

Dishonored

Dishonored FOTO: Bethesda Softworks

Máte to ale špatný den. Jste císařovnin bodyguard a vracíte se z mise mimo město a to o něco dříve, poněvadž jste zodpovědný pracant. Místo vřelého uvítání je ale císařovna zavražděná, vy obviněni z její vraždy a celé město se propadá do morové nákazy způsobené vražednými krysami. Ještě horší je, že se vám to stalo již podruhé, tentokrát ale na konzolích nové generace.

Původní Dishonored vyšel v roce 2012 a přesto se Bethesda rozhodla, že má mít svůj remaster. Již v roce 2012 vypadaly velmi dobře. Rozhodnutí předělat Dishonored do lepší grafiky ale stejně neznělo špatně. Přesto mi na tom celém něco smrdělo a mor to nebyl... minimálně ne jen mor.

Mokvající rány, umírající lidé, masivní vraždy a to vše v lepší grafice... hurá!

Smrděla mi totiž představa, že by opravdu někdo udělal dostatečně optimální remaster nepříliš staré hry. Když si vzpomenete na poslední remastery, tak se jednalo o starší veterány. Například nedávno zrecenzovaný Gears of War: Ultimate Edition byl pro obnovení hratelnosti skutečně třeba.

img-responsive

Dishonored: Definitive Edition | foto: GAMIFIQUE.cz

Smrad bohužel odhalil to, co jsem očekával. Hra ve skutečnosti vypadá úplně stejně jako dříve. Dobrá, teď trochu Bethesdě křivdím, ale rozdíl je naprosto minimální. Představte si, že hrajete na PC a máte hru nastavenou na střední detaily, vlezete do menu a nastavíte je na nejvyšší. Rozdíl je znát, ale hra vypadá pořád stejně – přesně tak je tomu u Dishonored: Definite Edition.

Na grafiku remasteru se dá pohlížet ze dvou stran. První strana mince je, že to není příliš stará hra a grafika je dost vyspělá na to, abyste nepřišli o zážitek či abyste si občas neřekli: „Páni!“ Bohužel druhá strana mince je fakt, že je to hra z roku 2012 a kvůli pokroku technologie se řadí do jasného podprůměru, což není vůbec dobrá vizitka pro titul, který je označený jako remaster.

Mor v celé jeho surové kráse

To, co vyčítáme remasteru kvalitou, dohání svou kvantitou. V samotném základu se nejedná o remaster, ale o edici skvělé hry se všemi DLC, která však vyšla pouze na konzolích nové generace. Mimo samotnou hru vás čekají dvě příběhová rozšíření, která příjemně doplní celý děj. Také se ale dočkáte všech Trials módů, ve kterých si jak na hřišti můžete jen tak zablbnout s herními možnostmi.

img-responsive

Dishonored: Definitive Edition | foto: GAMIFIQUE.cz

Z kvantity plyne důvod, proč si tento remaster kupovat. Bethesda totiž dává všem vlastníkům Dishonored na starších konzolích 50% slevu na těch nových. Znamená to tedy velmi výhodnou a skvělou koupi v případě, že jste si prozatím zahráli pouze původní Dishonored a na DLC se ještě nepodívali. Také se jedná o skvělou příležitost pro nováčky, kteří prozatím neměli tu čest se s Dishonored setkat.

Pro fanoušky se vším, co Dishonored nabízí, se však zrovna o chytrý nákup nejedná. Hra graficky příliš nepokročila a hlavní výhodnou remasteru je právě jeho kvantita, je to vlastně jediná výhoda oproti verzím na starších konzolích. Pokud tedy máte úplně všechno na svém starochovi, tak hrajte na svém starochovi a o velký zážitek nepřijdete.

Stealth titul se vším všudy

Tím, že se jedná o remaster ale zapomínáme na to, že hra sama o sobě je vysoce kvalitní. Je to stealth titul s mnoha možnostmi a díky posílení magií se hra nevleče a navíc nemá jediný problém s tím, abyste postupovali Rambo stylem, tedy kašlu na stealth a jdu vraždit. A na tomto se právě Dishonored: Definitive Edition houpe. Z jedné strany je to vysoce kvalitní hra ve skvělé edici. Na druhé straně je to ale příšerný remaster, který vašim představám zaručeně neodpovídá.

Nakonec se to ale přehoupne na tu lepší stranu a Dishonored: Definitive Edition je kvalitní titul. Přesto nutno nezapomínat na to, co měl přinést a nepřinesl. Vývojářům to nakonec odpustíte, přesto na to budete stále myslet.

Dishonored: Definitive Edition

Hodnotil: GAMIFIQUE.cz

Verdikt

Co se týče kvality remasteru, tak hra ani zdaleka nevyhovuje představám. Vynahrazuje si to ale bohatým obsahem a vysoce kvalitním základem.

+ Plusy

  • velmi kvalitní základ
  • bohatý obsah
  • příjemná hratelnost

− Mínusy

  • nepovedený remaster
  • stejná kvalita jako na starší generaci konzolí

Hodnocení redakce

GAMIFIQUE.cz

Jak hodnotíme?
70

Metacritic

Vaše hodnocení

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dishonored: Definitive Edition - recenze. Návrat do skomírajícího města

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.