Krásné góly a spousta krve: Takový hokej jste ještě nehráli

Super Blood Hockey

Super Blood Hockey FOTO: Steam

Hokej je úžasná hra plná akce, napětí, tvrdých střetů, krásných akcí a emocí. Proto je velká škoda, že na počítači není žádná hra podobná konzolovému NHL. Těm, kterým něco takového chybí, by mohl tuto díru pomoci zalepit nezávislý počin Super Blood Hockey.

Krvavý zážitek

Ve hře si vyzkoušíte hokej, jak jste ho ještě nikdy neviděli. Tady je totiž všechno povoleno. Můžete zbít své protihráče, nebo vjet do klubka těl a narazit do nich takovou rychlostí, že se krev rozstříkne po celé aréně.

Díky tomuto zajímavému prvku ale nezbývá prostor pro kreativitu. Než si dokážete najít někoho, komu byste mohli přihrát, většinou už leží v křečích na zemi. Musíte tedy zkoušet překonávat brankáře na vlastní pěst, což je mnohdy docela oříšek.

V ovládání problém nehledejte. To je velice jednoduché a rychle se vám vryje pod kůži, umělá inteligence ale tak vstřícná není. Brankáři většinou nechávají v bráně velký prostor, jenže když do něj chcete protlačit puk, gólman se do tohoto místa "po haškovsku" přesune a na oslavy můžete zapomenout. Abyste kus černé gumy dostali za brankovou čáru, musíte zběsile mačkat tlačítko pro střelu a zároveň odrážet nájezdy dotěrných soupeřů, kteří se vás snaží tvrdou ranou poslat k zemi.

Pro začátečníky tedy může být problém vůbec vstřelit gól. O tom něco víme z vlastní zkušenosti, neboť naše první hra se nám příliš nepovedla. Jako správní patrioti jsme zvolili tým České republiky a proti sobě nechali hrát Severní Koreu. To bude lehký zápas, říkali jsme si, ale kdeže! Soudruzi vedení Kim Čong Unem nás během osmi minut proškolili nejen v produktivitě, ale i v hromadné bitce.

Má hloubku

V následujících hrách jsme pochopili, že je důležité najít balanc mezi čtveřicí hráčů, které pošlete na led. Pokud se postavíte proti týmu prorážečů se snipery a playmakery, moc šancí asi mít nebudete. Nám se nejvíce vyplatila trojice prorážečů a jeden sniper na zakončování akcí. S ním jsme došli až do finále mistrovství světa, kde nás ale přetlačil tým Německa...

Krom turnajového módu si můžete zahrát i další režimy. Velice často budete sahat po klasické exhibici, kde si jen vyberete jeden z týmů a můžete pařit buďto proti počítači, nebo se svými přáteli v lokálním multiplayeru až pro čtyři hráče naráz.

Najdete tu i řadu výzev, za něž získáváte nejen achievementy, ale i slávu. Hra vám dá možnost postavit se do branky a čelit návalu střel. Pakliže vám brankoviště nevoní, určitě se potěšíte s ovládáním jednoho hráče v poli. Dále tu naleznete i tzv. Outnumbered mód, v němž se ujmete ovládání čtyřech hokejistů a postavíte se s nimi proti dvojnásobné přesile, 12 v 12 Rumble mode či Turbo mód.

Pokud si blíže rozebereme grafiku, tak zjistíme, že i ta je mnohem propracovanější, než si myslíte. Hráčům a rozhodčím při brzdění stříká sníh z bruslí a animace krve je také velice povedená.

Je tam Česko!

Jediným mínusem pak může být malý výběr hratelných týmů. Najdeme tu nejsilnější šestici reprezentačních výběrů, tedy Českou republiku, Rusko, Švédsko, Finsko, USA a Kanadu. Tyto celky pak doplní silné Německo a překvapivě Severní Korea, která také umí kousat.

Hlavně nečekejte žádné reálné soupisky. Nejsou tu dokonce ani jména hráčů. Každý výběr má stejně silnou čtveřici, která se liší jen výběrem jejich herních stylů a váhy na rozličných pozicích. Vybírat můžete z playmakera, jenž se hodí spíše na přihrávky a v případě potřeby umí i přitvrdit hru. Sniper zase využívá přesných pasů a dokáže dostat většinu puků za záda brankáře. Poslední je prorážeč. Ten má ze všech hokejistů největší váhu a využijete ho zejména během bitek nebo střetů se soupeřem.

Od soundtracku také neočekávejte kdovíjaký výběr skladeb. Během krátké chvíle se oposlouchá, ale musíme říct, že se vývojářům nadmíru povedl. Dokáže skvěle podtrhnout atmosféru a díky němu je hraní mnohem větší zábava.

Super Blood Hockey

Hodnotil: Jakub Vonšák / GAMIFIQUE.cz

Verdikt

Super Blood Hockey je velice povedený kousek. Dovolí vám dělat věci, za které by vás rozhodčí v reálu i ve virtuálním světě poslali na trestnou lavici. Přitom stříkají hektolitry krve a hraje do toho parádní hudba. Pokud jste fanoušek tohoto sportu, tuto hru musíte mít!

+ Plusy

  • parádní zábava
  • plno krve
  • grafické zpracování
  • cena

− Mínusy

  • málo týmů
  • soundtrack se rychle oposlouchá

Hodnocení redakce

Jakub Vonšák
GAMIFIQUE.cz

Jak hodnotíme?
90

Metacritic

Vaše hodnocení

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Krásné góly a spousta krve: Takový hokej jste ještě nehráli

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.