K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Pronikněte do myslí vrahů v nejnovější hororové hře

Vychází na platformách:

Observer

Observer FOTO: Steam

Cyberpunk má zvláštní kouzlo. Jde o odnož sci-fi, se kterou si mohou vývojáři do sytosti vyhrát. Nesvazuje je nic, prostě jen popustí uzdu své fantazii a přednesou hráčům svoji vizi budoucnosti ovládanou počítačovými technologiemi. Polské studio Blooper Team SA něco takového vytvořilo a přimíchalo do toho i prvky hororu.

img-responsive

Observer | foto: Steam

Mysl vrahů je nevyzpytatelná

V Observer hrajete za detektiva Dana Lazarskiho, který v řadách policie působí už řadu let. Patří mezi speciální jednotku nepopulárních observerů, kteří díky svým unikátním implantátům dokážou doslova vysát z myslí důkazní materiál. Stačí se jen napojit a prozkoumávat.

Tyto sekvence po připojení do hlavy člověka mají být jakýmsi vrcholem a nejintenzivnějším zážitkem, jenže podle nás se vývojářům příliš nepovedly. Musíme uznat, že během nich narazíte na řadu nápaditých hádanek, to je ale jediná věc, jenž vám utkví v paměti.

Zbytek je jen soubor neustálého blikání, měnících se uliček a lekacích pasáží, které mnohdy ani nejsou strašidelné. Tísnivější atmosféru podle nás dokáže vytvořit základní lokace, po níž se většinu hry budete pohybovat. Ta je plná neonů, temné hudby a úzkých prostor. Právě během nich se bojíte, aby na vás něco zpoza rohu nevybaflo...

Pořád jen průzkum

Hlavní hrdina využívá k průzkumu místa činu dvojice vizí. Tzv. bio vize se hodí při procházení biologických materiálů a stop, které tu mohl zanechat pachatel. Díky ní můžete dopodrobna prohlédnou řezné rány, zanalyzovat kaluž krve, zjistit, jaké je skupiny a pokusit se dozvědět, komu asi patřila.

Ta druhá slouží k odhalování okolních předmětů, které mohou se zločinem souviset. Případně jej můžete využít k vyhledávání vodítek, která vás mohou posunou dál. K dispozici je i noční vize, jíž oceníte zejména v temných prostorách.

Musíme říct, že analýza stop nás zpočátku nebavila, ale jakmile jsme postupovali příběhem, našli jsme v něm jisté kouzlo. U každého prohledávání totiž musíte přemýšlet, co by se vám mohlo hodit, získáte zajímavé informace a při troše pečlivosti i proviant, jenž se vám později bude hodit.

img-responsive

Observer | foto: Steam

Zahraje si každý

Spokojení jsme byli hlavně s grafikou. Ve hře narazíte na všudypřítomné neony, billboardy společnosti Chiron, těšit se můžete na skvěle zpracované počasí, ostré textury a hlavně nízké systémové požadavky.

Jelikož se celá hra odehrává v uzavřenějších koridorech, nepotřebuje tak nabušený počítač jako většina dnešních AAA titulů. Abyste si zahráli alespoň na nejnižší detaily, vystačíte si s opravdu slabým strojem.

Observer

Hodnotil: -jvo / GAMIFIQUE.cz

Verdikt

Observer je povedená hra pro fanoušky cyberpunku, hororů a adventur. Nabízí zajímavou grafickou podívanou doplněnou o napínavý příběh. Hra ale selhává v pasážích, které mají být jejím vyvrcholením. To je obrovská škoda!

+ Plusy

  • optimalizace, atmosféra základních lokací, grafika, zajímavý příběh

− Mínusy

  • observer sekvence, lekací scény

Hodnocení redakce

-jvo
GAMIFIQUE.cz

Jak hodnotíme?
65

Metacritic

Vaše hodnocení

Témata: Observer | GAMIFIQUE.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pronikněte do myslí vrahů v nejnovější hororové hře

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Chcete si vydělat hraním? Máme pro vás skvělou práci!

20.06.2018 17:38 V minulém díle jsme vám ukázali, jaké kousky začít hrát, pokud se chcete stát profesionálními hráči…

Stealth mod ve Fallout 76 nám dá nevídané možnosti

20.06.2018 14:45 Absence NPC nám v žádném případě nezabrání kreativně využívat dostupné schopnosti.

Související:

Nejčtenější články

  1. Rozjedete Cyberpunk 2077? HW specifikace už jsou venku

  2. Greedfall odhaluje své karty. Na co se můžeme těšit?

  3. Assassin's Creed Odyssey bude nejzábavnějším dílem série

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.