A máme to za sebou! Trápení třetí Mafie je u konce

Vychází na platformách:

Mafia III: Znamení časů

Mafia III: Znamení časů FOTO: Vlastní screenshoty

"Krok vpřed"

První rozšíření s přídomkem Faster, Baby se příliš nepovedlo. Slibovalo novou lokaci, kterou sice přineslo, ale nedokázalo z ní vyždímat maximum. Laťku potom zvedlo druhé DLC Na kamení kámen, v němž jsme všechen čas strávili s naším parťákem z Vietnamské války Johnem Donovanem. A co to poslední?

Ve Znamení časů se budete potýkat se záhadnou sektou, která obětuje lidi. Mezi jednou z obětí měla být i Anna, kterou hlavní antagonistka zlákala do jejich společenstva. Tu potkáte na samém začátku v Sammyho baru, kam zavede otec James Lincolna v domnění, že pohled na jeho milované místo mu přinese klid v duši. Opak je ale pravdou. Anna jim padne do náručí a Lincoln, jako už mnohokrát, vytasí zbraň a nemilosrdně povraždí její pronásledovatele. Z nevinného pokusu se tak stane hon.

V tom vám bude pomáhat hned několik novinek. Jednou z nich, s níž se seznámíte hned na začátku a paradoxně nad ní nemáte žádnou moc, je fotoaparát. Mohli byste si říct, že jej vývojáři přidali k tomu, aby bylo možné fotit screenshoty z první osoby, to ale není pravda. Ten slouží jen k zajišťování důkazů a jde tedy jen o kosmetickou změnu.

UV lampička je vám při běžných činnostech také k ničemu, zato vrhací nože jsou zajímavým zpestřením. Díky nim můžete nepozorovaně vraždit nepřátele na dálku. Hodí se také zpomalení času, které je v případě většího počtu protivníků velice nápomocné.

Pořád to samé

Výše zmiňované novinky sice přinesly svěží vítr do plachet, ale jinak jde pořád o to samé. Nečekali jsme žádné drastické změny v hratelnosti, to ani nemůžeme, jde nám spíš o herní dobu. Ta se opět pohybuje na nuzných dvou hodinách, což je za 10 euro docela málo. A i za tuto krátkou dobu začnou být některé prvky velice otravné.

img-responsive

Mafia III: Znamení časů | foto: Vlastní screenshoty

Řeč je zejména o repetetivním vyšetřování, kde máte za úkol prohledávat místnost. Pokud  najdete mrtvé tělo, Lincoln si k němu klekne a vy po něm budete do nekonečna přejíždět, dokud nenajdete tetování nebo známky po spoutání.

V některých částech bylo vidět, jak se tvůrci mermomocí snaží dobu natáhnout. Při přejezdech po městě se tedy musíte připravit na otravné přepady, kdy vám před kola vjede tlupa kultistů a hra vás vyzve, abyste je postříleli.

Jsem zpět

Vývojáři hratelnost natahují i příjemnějšími způsoby. Do hry přibyl nový závod o zajímavou káru Samson Harrier a hlavně renovace Sammyho baru. Do něj můžete investovat vydělané peníze z kšeftů a hlavního příběhu. Navíc se vám zpřístupní i několik vedlejších misí, během nichž můžete najmout kapelu nebo barmana.

Mafia III: Znamení časů

Hodnotil: Jakub Vonšák / GAMIFIQUE.cz

Verdikt

Znamení časů svému předchůdci ostudu neudělalo, nejde ale o nic světoborného. Mise jsou repetetivní a některé prvky až otravné. Vývojáře ale musíme pochválit za možnost zrenovovat Sammyho bar, vrhací dýky nebo možnost zpomalení času. Na vyšší známku to ovšem stačit nebude.

+ Plusy

  • Zpomalení času
  • Vrhací dýky
  • Renovace Sammyho baru

− Mínusy

  • Repetetivní hratelnost
  • Otravní kultisté
  • Krátké

Hodnocení redakce

Jakub Vonšák
GAMIFIQUE.cz

Jak hodnotíme?
60

Metacritic

Vaše hodnocení

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: A máme to za sebou! Trápení třetí Mafie je u konce

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.