Forced Showdown - recenze. Vítejte v největší intergalaktické show

Vychází na platformách:

Forced Showdown

Forced Showdown FOTO: GAMIFIQUE.cz

Ptáte se, v čem spočívá zábavnost této show? V krvavých a nelehkých soubojích o život. Jednoduše vašeho hrdinu strčí do arény a čekají, co se bude dít. Hra má však pouze dva scénáře - vítězství nebo smrt. V případě vítězství vás čeká zasloužená odměna, v případě smrti návrat na začátek. Nehynoucí slávu si váš hrdina odnese pokaždé, jelikož vám celou dobu za zády létají kamery a vaši cestu hrou detailně natáčejí. Opravdu by mě zajímalo, jestli by něco takového mohlo být někde v galaxii legální.

Cesta vstříc vítězství není snadná a budete se toho muset hodně naučit. Proto na vás při spuštění hry čeká tutoriál, který vám vysvětlí vše potřebné. Ale teď to vezmeme všechno pěkně popořádku.

Ve Forced Showdown jsou celkem čtyři hratelní gladiátoři (Squire of Light, Volco, Stormbringer a Ravager), přičemž od začátku máte odemčeného pouze Squire of Light. Je to gladiátor, který využívá silné útoky na dálku. Trošku mi připomněl Iron Mana, protože z rukou střílí paprsky světla. Pro začátečníky je to určitě velice vhodný šampión. Má skvělou hratelnost a za pár chvil se ho naučíte ovládat. Váš hrdina však v aréně nebojuje sám. Po ruce mu je vždy jeho společník, jenž mu pomáhá porážet vlny nepřátel.

Hned při načítání hry si můžete všimnout, že je na obrázku napsaná pasivní schopnost dané arény. Tyto schopnosti jsou různé a náhodné, a proto se před bojem hodí, abyste si je přečetli. Každá aréna se dělí na několik kol, kterými se musíte postupně probít až do toho posledního. V tom na vás čeká velký a krutý Boss, obdařený mnoha životy a abilitami. Každý z gladiátorů využívá pro boj s nepřáteli čtyři jedinečné schopnosti, vylepšovatelné pomocí karet. Díky těmto kartám může však gladiátor získat i bonusové útoky či atributy.

Na začátku prvního kola dostanete čtyři karty. Ty si buď můžete nechat, nebo je vyměnit za jiné. Vyměňují se zpravidla karty, které stojí příliš mnoho many a v začátku jsou vaší postavě k ničemu. I zde totiž platí, že čím silnější karta, tím více many stojí. V počátečním kole máte k dispozici jenom jednu manu, takže si toho opravdu moc nevyčarujete. S každým dalším kolem však mana přibývá a vy máte možnost vykládat zajímavější a silnější karty.

img-responsive

Forced Showdown | foto: GAMIFIQUE.cz

Při začátku každého kola vám doputuje do ruky vždy jedna nová karta z balíčku. V tutoriálu používáte předem vytvořený balíček od vývojářů hry, ale postupem času si můžete skládat vlastní balíčky, které budou více vyhovovat vaší herní strategii. Karty se dají získat za peníze. Ty získáváte za vítězství v arénách.

Ačkoliv se zprvu zdálo, že je hra celkem jednoduchá, s příchodem dalších kol arény jsem začínala tušit, že to zase taková procházka růžovým sadem nebude. Nepřátelé jsou kolo od kola silnější a mají nespočet různých schopností, které vás můžou napoprvé dost zaskočit nebo dokonce zabít. Jedinou útěchou vám může být to, že i váš hrdina postupem hry nabírá sílu a je tedy konkurenceschopnější.

A než se nadějete, je tu boj s Bossem arény, o němž nevíte prakticky nic. Buď vás jeho útoky zaskočí a povede to k vaší jisté prohře nebo bosse udoláte a odnesete si tvrdě vybojované vítězství. Když vám od začátku arény chodí na ruku dobré karty, správně je nakombinujete a včas použijete, není porážka bosse zase takový problém. Ten však nastane ve chvíli, kdy vám nebude přát štěstí a nedojde vám potřebná karta jako například Heal (to se mi stalo nejednou). Při postupu do dalšího kola vám totiž zůstává počet životů z toho předešlého (pokud nemáte schopnost, která vás na konci kola vyléčí).

Na výběr jsou hned tři kampaně, ale odemčená je pouze ta první. Po zvolení kampaně na vás čeká známá úvodní znělka, která jde naštěstí přeskočit, protože se tam objevuje pokaždé, když začnete novou hru. Vámi zvolený gladiátor se nyní nachází v budově, kde si bude moct zvolit jednu ze čtyř arén, ve které se utká s nepřítelem. U každé arény je jeden obrázek, jenž zobrazuje pasivní schopnost dané arény. U obrázku však není napsané, o jakou se jedná, takže pokud nemáte dobrou paměť, prvních pár arén budou pasivní schopnosti arén jedním velkým překvapením.

V místnosti s arénami se také nacházejí zavřené dveře, za kterými na vás čeká hlavní boss (nadřazený těm arénovým). K otevření dveří je nutné vyhrát dvě arény za sebou. Pokud umřete, začínáte zase od začátku. Jakmile se vám podaří vyhrát dvě arény a dokonce se vám podaří zničit hlavního bosse, otevřou se dveře do nové místnosti, kde na vás čekají nové arény, mapy a mobové. Během herního postupu se vám také odemknou zbylí gladiátoři a společníci, takže si budete moct vyzkoušet i jiný herní styl.

img-responsive

Forced Showdown | foto: GAMIFIQUE.cz

V této nové místnosti platí stejná pravidla jako v té předchozí a pokud porazíte i zdejšího hlavního bosse, bude první kampaň splněna. Zahrnou vás zlatem, achievementy a nehynoucí slávou a za odměnu vám odemknou kampaň druhou. Ta s sebou přinese opět nové druhy arén a finálních bossů. A tento styl se opakuje skrze celou hru.

Dne 25.3 jsem se spolu s dalšími stovkami streamerů zúčastnila Twitch eventu, který v rámci této hry probíhal. Za každou shlédnutou minutu streamu Forced Showdown se snižovala jeho kupní částka při vydání. Odvysílalo se něco přes 110 000 hodin gameplaye této hry a nakonec se díky všem streamerům a sledujícím vyšplhala sleva na dvanáct procent. Pokud hra zaujala a uvažujete o jejím zakoupení, ve slevě ji bude možné zakoupit až do 5. dubna.

Forced Showdown

Hodnotil: GAMIFIQUE.cz

Verdikt

Forced Showdown je svižná a akční hra, která zaujme nejednoho fanouška karetních her. Má zajímavý soundtrack, který dokresluje atmosféru celé show. Jen by to chtělo na oživení nějakou tu gladiátorku a více odlišností.

+ Plusy

  • Vtipné hlášky
  • Snadné ovládání
  • Nabídne i solidní výzvu
  • Svižná hudba

− Mínusy

  • Pořád to samé dokola
  • Žádný ženský gladiátor
  • Hra je pouze v jednom jazyku, angličtině

Hodnocení redakce

GAMIFIQUE.cz

Jak hodnotíme?
75

Metacritic

Vaše hodnocení

Témata: Forced Showdown
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Forced Showdown - recenze. Vítejte v největší intergalaktické show

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.