Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z roku 2018

CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon FOTO: Reddit

Cyberpunk 2077 je jednou z nejočekávanějších her současnosti. To ostatně dokázala letošní E3, když se během konference Microsoftu objevil nápis "CD Projekt RED presents" a celá hala propukla v nadšení. Ještě větší potlesk ale sklidilo datum vydání a otevření předobjednávek, díky nimž chystaný titul ihned vystřelil na první pozici nejprodávanějších her na Steamu. Kde kdo by si tak mohl myslet, že právě tento kousek bude po finanční stránce tahounem polského studia. To je ale omyl. I po čtyřech letech je tahounem stále Zaklínač 3, který se podle slov finančního ředitele CD Projektu Piotra Nielubowicze v první polovině letošního roku prodával velice dobře.

„Naše finanční výsledky pro první pololetí letošního roku je opět výrazně ovlivněno prodeji Zaklínače 3, které opět zůstaly velice silné. To nám jasně dokázalo, že naše důvěra v investování do prvotřídních her se vyplatí. A takové hry se prodávají dobře i po několika letech od vydání," svěřil se Nielubowicz v ohlédnutí za loňským rokem.

CD Projekt navíc roste i po stránce personální. V jedné z dalších zpráv spojených s uplynulým půlrokem totiž můžeme najít zajímavé číslo - 953. To poukazuje na celkový počet zaměstnanců skupiny, která zahrnuje jak vývojářský tým s přídomkem RED, studio zaměřené na vývoj mobilních titulů nazvané Spokko a internetový obchod GOG. Ten sice nedávno postihlo propouštění, růst skupiny to ovšem neovlivnilo (ke konci roku 2018 bylo k dispozici 887 zaměstnanců).

Co stojí za takto velkým nabíráním? Hlavním důvodem je rozšiřování vývojářských aktivit. Ta zahrnuje správu dvou hlavních značek, Cyberpunk a Zaklínač.

„Správa dvou oddělených franšíz společně s několika nezávislými vývojovými týmy dovoluje společnosti pracovat paralelně na několika projektech a vytvořit lepší dlouhodobý plán pro vydávání nových titulů," svěřil se CD Projekt.

img-responsive

Zaklínač 3: Divoký hon | foto: MMORPG.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z roku 2018

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.