Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících letech

Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává jasné obrysy.

Xbox One

Xbox One FOTO: Microsoft

O streamování jako o budoucností hraní se mluví čím dál hlasitěji. Do těchto neprobádaných vod se pouští Google s Google Stadia, Sony s PlayStation Now a svoje vlastní řešení údajně připravuje i Amazon. Tyto doposud klidné vody rozčeří i Microsoft s XCloudem. Dlouho se dokonce spekulovalo o tom, že bychom se mohli dočkat i konzole, která bude postavena čistě na Xcloudu, Phil Spencer, hlava herní divize Microsoftu, však tyto fámy odmítá.

„Na konzoli určené pouze pro streamování nepracujeme. V tuto chvíli nás zajímají telefony ve vašich kapsách jakožto cíl streamování a konzole umožňující lokální hraní," svěřil se Spencer v rozhovoru pro Gamespot. Jednou větou tak smetl ze stolu dlouhé spekulace, které kolují internetem už několik měsíců.

Není jasné, s čím se přesně vytáhne Sony, je ovšem velice nepravděpodobné, že by tuto myšlenku zrealizovali právě s novým PlayStationem. Na podobná zařízení od dvou hlavních herních gigantů si tak nejspíše budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

img-responsive

Xbox Scarlett | foto: Polygon

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících letech

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.