Další Metro na obzoru! Dmitry Glukhovsky už připravuje scénář pro novou hru

Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první informace o nadcházející hře od 4A Games musí provalit.

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Polygon

Poslední díl série Metro s přídomkem Exodus zaznamenal veskrze pozitivní ohlasy. Odborná veřejnost jej hodnotila poměrně vysokými čísly, což vyústilo ve skvělá hodnocení napříč platformami (PC - 82 %, PS4 - 80 %, Xbox One - 82 % - zdroj: Metacritic). A to se podepsalo i na prodejích, které byly v prvním měsíci 2,5krát vyšší než u Metro: Last Light. Přesná čísla zatím nejsou veřejnosti známá, podle vyjádření tvůrců i vydavatele se však dá usoudit, že šlo o komerční úspěch. Každý tedy očekává, že dalším počinem od populárních vývojářů bude 4. díl.

A podle posledních informací se na něm také pracuje. O scénář se postará autor knižní předlohy a také scénáře k předchozí trilogii Dmitry Glukhovsky. Sám to potvrdil na svém Instagramu.

Máme to tedy orazítkované a podepsané. Nejen od THQ Nordic, kteří tuto informaci odhalili ve finanční zprávě zveřejněné před dvěma dny, ale také od samotného spisovatele. Teď tedy nezbývá než čekat, co pro nás 4A Games připraví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další Metro na obzoru! Dmitry Glukhovsky už připravuje scénář pro novou hru

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.