AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší nezávislá studia, která budou moct využít objemné knihovny plné fotorealistických scanů a textur. To vše úplně zdarma díky Epic Games, kteří pod svoje křídla přijali švédskou společnost Quixel.

Megascans

Megascans FOTO: Unreal Engine

Pokud nás sledujete delší dobu, určitě si vzpomenete na video, v němž jsme vám ukázali, jak by mohly hry vypadat v blízké budoucnosti. Toto video má na svědomí společnost Quixel, která k jeho vytvoření využila Unreal Engin a realistické fotoscany vlastní výroby. Rozsáhlé knihovny obsahující textury a naskenované objekty využili i největší vydavatelské domy a vidět jsme je mohli například v Metro: Exodus či Battlefield V. A nyní se tato knihovna otevře všem.

img-responsive

Knihovny Megascans využilo i EA při vývoji Battlefield V. | foto: Shacknews.com

Epic Games totiž s radostí oznámili, že Quixel rozšiřuje jejich řady. Knihovna tak bude nejen růst, ale postupně bude dostupná zcela zdarma. První vlaštovky můžete už teď najít na UE Tržišti. Zbytek pak bude uvolněn společně s novou verzí Unreal Enginu.

„Budovat fotorealistický 3D obsah je finančně náročné. A to jak ve videoherním průmyslu, tak v tom filmovém. Díky spojení se společností Quixel ale můžeme Megascany uvolnit zcela zdarma pro všechny uživatele Unreal Enginu. Takto vysoká úroveň umění je tak dostupná všem od AAA studií až po nezávislé vývojáře,“ řekl kreativní ředitel a zakladatel Epic Games Tim Sweeney.

Quixel byl založen v roce 2011 ve Švédsku. Nyní zaměstnává více než 100 profesionálů z více než šesti zemí. V jejich portfoliu můžeme najít nejen rozsáhlou knihovnu fotorealistických scanů a textur, ale také podpůrné aplikace Mixer a Bridge pro jednodušší aplikaci a úpravu jednotlivých položek z rozsáhlé knihovny.

S pomocí těchto nástrojů nedávno vzniklo video demonstrující doslova neomezené možnosti knihovny Megascans a Unreal Enginu. Na oficiálním YouTube kanálu Quixelu ale můžete najít i další ukázky toho, čeho se dá s nimi dosáhnout. Populární je zejména předělávka mapy Dust 2, na kterou se můžete podívat pod tímto odstavcem.

Předělávka Dust 2 v Unreal Enginu (7:52) | zdroj: YouTube

Nezávislým vývojářům se díky Epic Games opět otevírají netušené možnosti. I se zpřístupněním této knihovny stále zbývá spousta práce, díky spojení Quixelu a Epic Games ale konečně mohou i malá studia vytvářet hry a filmy s úžasnými vizuály.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.