Pillars of Eternity je mezi nejprodávanější elitou

Jedna z nejlépe hodnocených her roku 2015 si nachází své místo i na předních příčkách žebříčku her s nejvyšším počtem prodaných kopií.

Vizuální pohled na gameplay Pillars of Eternity

Vizuální pohled na gameplay Pillars of Eternity FOTO: Reprofoto YouTube

Pillars of Eternity má nepopiratelnou inspiraci v kouscích jako je Icewind Dale, Baldur’s Gate nebo Planescape: Torment. A právě tyto známé pilíře, spolu s tvůrčím týmem a věrným publikem, přinesly ovoce.

Obsidian může být právem hrdý na svůj CRPG (počítačová role-playing hra) výtvor. Včera totiž oznámili, že se již prodalo přes 500 000 kopií, což hru automaticky poslalo mezi letos nejvíce prodávané hry na Steamu.

Usnout na vavřínech? Nikdy!

Tvůrčí studio rozhodně nehodlá s vývojem hry končit. Právě naopak, už teď má v plánu Pillars of Eternity dále rozšířit, tudíž je bezpochyby na co se těšit.

Doposud nejnovější změny ve hře přišly s The White March, což je první část dvojdílného rozšíření PoE. Druhá část s názvem Lords of the Eastern Reach nás čeká v roce 2016.

Jako nádavkem má toho roku vyjít i několik eBooků, které budou obsahovat lore a postavy, se kterými se můžete ve světe jménem Eora setkat.

Sami autoři hry jsou tak vysokým počtem fanoušků hry mile překvapeni. Zároveň je to potvrzením toho, že klasické CRPG záležitosti i v současném herním světě mají stále své místo i publikum. Tvůrčí tým si zájmu hráčů nesmírně cení a řečeno slovy CEO Obsidianu, Fearguse Urquharta, nemůžou se dočkat momentu, kdy budou moci s hráči sdílet, co mají pro svět Eory přichystaného.

Pokud vám hra zaimponovala a láká vás myšlenka se s ní blíže seznámit, vede tím směrem přímá cesta a to skrze oficiální stránky hry.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pillars of Eternity je mezi nejprodávanější elitou

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.