Na MČR v počítačových hrách se bude hrát o téměř 200 000 Kč v hotovosti

Prize money letošního finále MČR v počítačových hrách se vyšplhalo na téměř 200 000 Kč. Většina výher bude rozdána v hotovosti a půjde o letos nejlépe dotovanou akci, na níž účastníci nemusí platit startovné.

MČR v počítačových hrách 2014

MČR v počítačových hrách 2014 FOTO: PLAYzone

Vyvrcholení herní sezóny se pomalu blíží. Dojde k němu 6. až 8. listopadu na brněnském výstavišti BVV, na kterém v těchto dnech bude probíhat festival IN-JOY, jehož součástí je také finále Mistrovství ČR v počítačových hrách. Kvalifikační cyklus s cílem stanovit osmičku nejlepších v každém ze soutěžních titulů (CS:GO, League of Legends, Hearthstone a Star Craft II) se každou chvílí uzavře, a tak je na čase oznámit, o co si finalisté zahrají.

Oproti předchozím ročníkům se organizátoři z PLAYzone rozhodli věnovat do výher místo věcných cen (v minulosti většinou formou hardware) hotovostní částky. Hlavním důvodem je větší atraktivita pro hráče, kteří tak již nemusí spekulovat nad tím, jestli se jim zrovna ta či ona výhra hodí. Motivace je nyní tedy jasná – čím lepší umístění, tím více peněz.

Celková dotace se vyšplhala na 167 500 Kč v hotovosti, kterou navíc doplní ergonomické herní židle DXRACER v hodnotě přes 6 000 Kč, jež si odnesou vicemistři v Hearthstone a StarCraft II. Ve výsledku se tedy prize money MČR 2015 pohybuje kolem 180 000 Kč, čímž se stává letos dosud nejlépe dotovanou akcí, na které účastníci nemusejí platit startovné – to jim je zajištěno společně s umístěním v TOP8 jednotlivých kvalifikací.

Rozdělení cen:

Counter-Strike: Global Offensive
1. místo – 50 000 Kč
2. místo – 20 000 Kč

League of Legends
1. místo – 50 000 Kč
2. místo – 20 000 Kč

Hearthstone
1. místo – 15 000 Kč
2. místo – 5 000 Kč + židle DXRACER v hodnotě přes 6 000 Kč

StarCraft II
1. místo – 7 500 Kč
2. místo – židle DXRACER v hodnotě přes 6 000 Kč

Více informací o oficiálním Mistrovství ČR v počítačových hrách se dozvíte na http://www.playzone.cz/, http://mcr.playzone.cz/ nebo případně na Facebook stránce https://www.facebook.com/playzonecz.

Projekt MČR a MČR Tour vzniká a běží za podpory generálních partnerů INTEL, DELL AlienWare, NVIDIA, Western Digital, MSI, Philips Gaming Monitors, HAL3000, CZC.cz, AVerMedia a Logitech, hlavních partnerů Comgad, DXRACER, Playman, Seasonic, FakaHeda a Kaspersky Lab a mediálních partnerů Prima COOL, EuroZprávy.cz, RE-PLAY, SCORE, Computer, Games, Sector, Živé, Tryhard, Generace21 a youradio.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Na MČR v počítačových hrách se bude hrát o téměř 200 000 Kč v hotovosti

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.