Nově oznámené Prey for the Gods brnká na stejné struny jako Shadow of the Colossus

Malé kalifornské studio No Matter přesně v den desátých narozenin Shadow of the Colossus vyslalo do světa trailer ukazující jejich nový projekt Prey for the Gods. Inspiraci blahoslavenou klasikou z éry PS2 rozhodně nepopírá.

Prey for the Gods

Prey for the Gods FOTO: No Matter

Pokud se dnes zeptáte nějakého „stařešiny“ pamatujícího doby, kdy Playstation 2 kraloval konzolovému trhu a Xbox se ještě stydlivě krčil v koutě, která hra byla v té době ze všech nejlepší, velice pravděpodobně se vám dostane odpovědi Shadow of the Colossus. Počin od Team Ico si získal srdce mnoha hráčů, kteří jsou schopní přetrpět i to, že vývoj jejich další hry, The Last Guardian, trvá už přes 10 let.

Ale protože The Last Guardian neaspiruje být nástupcem svého předchůdce, zůstalo na jiných, abych převzali pořádně těžkou pochodeň. Na začátku roku se s trailerem na výsluní krátce mihl pixelartový Death’s Gambit, který kromě Shadow of the Colossus čerpá inspiraci ze Souls série, nyní na svou existenci upozorňuje Prey for the Gods.

Dívka z ostrova, na kterém vládne věčná zima, je vyslána až na okraj světa, aby se pokusila situaci zvrátit a přivézt do zasněžených plání jaro. Ale jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je zabít bohy; bohy, ve které sama věří. Bohy, kteří by vyčnívali i na fotce s osmipatrovým panelákem.

Čeká nás tedy spousta lezení po hřbetech obrovitých kolosů s možností vzít to expresem přímo do jejich chřtánu případě na výstavu krvavých fleků. Trailer neukazuje z gameplaye o moc víc, snad kromě lechtání kolosa šípy, ale vývojáři slibují, že na náročné cestě za nastolením rovnováhy bude hlavní hrdinka čelit otázkám, na které by ani bohové neznali odpověď, tak snad No Matter věnují dostatečnou péči i té části hry, ve které si oživlé hory nehrají na slony v porcelánu.

Datum svého vydání zatím Prey for the Gods drží v tajnosti, ale s jistotou zatím míří pouze na PC a Mac a poněkud překvapivě ne na PS4.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nově oznámené Prey for the Gods brnká na stejné struny jako Shadow of the Colossus

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.