Mad Max upravený do stylu arkádových her vypadá úchvatně

I když se nám Mad Max již prezentoval jak v herním, tak filmovém světě, z hledáčku ještě nevypadl. Všimla si ho totiž youtubová skupina CineFix, která ho upravila do podoby her z dob, kdy frčely arkádové automaty.

8-bit Mad Max

8-bit Mad Max FOTO: Reprofoto YouTube

Jedná se přitom o velmi přesnou předělávku do 8-bit (mírně 16-bit), ať mluvíme o grafickém zpracování či zvucích. Informoval o tom server polygon.com.

Za ikonické zpracování můžeme autory David Dutton (video) a Henry Dutton (hudba) jen pochválit. Mimo zobrazení a hudbu odráží video i herní zvyklosti tehdejší doby, zejména pak časté umírání. Vše je posazeno do posledního filmu Mad Max: Fury Road, dle kterého vznikla i hra Mad Max, která vyšla 4. září tohoto roku.

Otázkou zůstává, zda je video pouze pro zhlédnutí či zda by někteří nostalgici byli ochotni si hru zahrát. Jak jste na tom vy? Udělala by vám taková hra radost či si absolutně vystačíte s tříminutovým zavzpomínáním?

Témata: Mad Max
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mad Max upravený do stylu arkádových her vypadá úchvatně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.