Deset let vyvíjené RPG Age of Decadence konečně vychází

Na některé hry se čeká dlouho, opravdu dlouho. Vzpomeňme si například na české RPG Inquisitor, které má mnohé společné s Age of Decadence. Obě hry se vyvíjely deset let, staví na kvalitním příběhu, mají historický základ doplněný o fantasy prvky a ještě několik dalších věcí by se dalo najít. První jmenovaná už vyšla v roce 2009, druhá se dočkala nyní.

Age of Decadence

Age of Decadence FOTO: Iron Tower Studio

Age of Decadence je zasazen do doby pádu římské říše, doplněný o postapokalyptické prvky a říznuté lehkou fantasy. Souboje budou probíhat pomocí tahů a vývojáři slibují velkou možnost taktizování. Dále bychom se měli dočkat několika možností, jak splnit úkoly a příběhu z celkem třinácti různými konci. Hra samotná je spíše o přežívání a vydobývání jména ve světě, než o zabíjení mnoha nepřátel a prozkoumávání oblastí, hodně vsází na oldchool RPG, což poznáte hned na začátku, kde vás nečeká žádné vodění za ručičku, ani šipka s úkolem.

Na papíře hra vypadá opravdu pěkně a podle hodnocení Early Access verze na Steamu, kde hra dostala od hráčů průměrně 88%, se většina slibů dokázala dodržet. My pro vás recenzi připravujeme v nejbližších týdnech, pokud se tedy nestane nic špatného, přece jen není to nejkratší hra a navíc je pekelně těžká.

Rozepisovat se ale o detailech je zbytečné. Proč? Protože hra má klasické demo, které si můžete stáhnout přímo ze Steamu. To už se v dnešní době moc nevidí a za tento sympatický krok mají vývojáři palec nahoru. Pokud se vám demoverze bude líbit, můžete si ji následně pořídit za cenu 28 eur rovněž na Steamu nebo za 22 dolarů přes GOG.

Témata: Age of Decadence
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Deset let vyvíjené RPG Age of Decadence konečně vychází

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.