Guild Wars 2 Pro League svolává své hrdiny

Kvalifikace přístupná pro všechny hráče, akumulace těch nejlepších ve finálních soubojích hoštěných světoznámou ESL a odměny v hodnotě 400 000 dolarů čekají možná právě na vás.

Loading screen

Loading screen FOTO: ArenaNet

ArenaNet™, vydavatel a vývojář známých Guild Wars, ve spolupráci s ESL, největší světovou společností pro esport, vyhlašují ESL Guild Wars 2 Pro League, úplně novou sérii turnajů, kde se bude hrát o ceny v hodnotě neuvěřitelných 400 000 dolarů. To je nejenže nejvyšší částka v historii GW 2 soutěžních soubojů, ale také v rámci odměn poskytnutých společností ESL v Pro League se řadí mezi jedny z nejvyšších vůbec.

Elitní turnaje budou přístupné mnohem širší škále hráčů díky snížení požadavků na věk (odteď minimum 16 let) a také kritérií v rámci regionu (rozšíření na všechny globální regiony). Událost je nejen pro ostřílené hráče. Svou náruč otevírá také hráčům novým, kteří dostanou příležitost se s Guild Wars 2 právě seznámit.

Myš, klávesnice a odhodlání at ready

To je to, co se vám vyplatí mít 14. listopadu, protože právě v tu dobu začnou otevřené kvalifikace. Tato vlna hráčů bude protříděna v závislosti na jejich výkonech a zbývající špičku bude možnost vidět na Season Finals LAN eventu v ESL studiích.

Rekordní nárůst PvP hráčů v GW2 byl odstartován po její první expanzi s názvem Guild Wars 2: Heart of Thorns (říjen), ale zčásti tomu určitě i dopomohl fakt, že již od srpna bylo samotné jádro hry zpřístupněné jako free to play, tudíž se hráči mohli s novým prostředím bezplatně nejprve seznámit.

Elitní souboje jsme pak mohli vidět už minulý rok ve formě Guild Wars 2 World Tournament Series (WTS) a její zásah do světových herních akcí se nevyhnul ani Kolínu nad Rýnem, Bostonu nebo Pekingu.

Guild Wars 2 stále roste a jejich pokrok můžeme jasně vidět na postupu ArenaNet k Pro League.
ArenaNet chce ocenit přízeň a radikální navýšení počtu PvP hráčů právě touto akcí. WTS bude tento rok nahrazeno právě ESL Guild Wars 2 Pro League eventem na postu PvP šampionátu. Také tím skončí ESL Go4GuildWars2 Cups, které se dosud odehrávaly každý týden.

Zatímco ESL bude hostit každé Season Finals LAN event, ArenaNet bude mít na starost Světový šampionát.

Ještě nejste profi? Tvůrci jsou tu pro vás

Ti, kteří se na žádný šampionát zatím necítí, mohou využít nabídnuté pomocné ruky od ArenaNetu. Ten přidal systém přímo do hry a jejího PvP módu, který je speciálně navržený tak, aby ukázal hráčům, jak se k pro elitě dostat.

Systém také obsahuje žebříček s týmy, součást Guild Challenger League, který bude branou do nové Pro ligy.

Ty z týmů, které se umístily nejhůře v Pro League dané sezóny, budou postaveni proti nejlepším týmům právě z Guild Challenger League v rámci Challenger Cupu. Jejich prohra pak může znamenat vyřazení ze soutěže. Top tým Challenger Cupu každého z regionů pak postoupí do příštího Pro League turnaje.

Připravte se k boji

Tento rok, osm týmů z každého regionu bude soupeřit ve dvou obdobích, každé z nich sedm týdnů dlouhé. První z nich začne kvalifikací v půli listopadu, které se může zúčastnit kdokoli. Výstupem budou čtyři týmy z osmi, které bude možno posléze vidět na ESL Pro League. Druhá čtyřka bude pocházet ze směsice World Tournament Series Finalists a týmů, které se umístily nejvýš ve finálním kole říjnového Go4GuildWars2 Cups. Týmy, které se dostanou do finále, mají zaručenou výhru ve formě cen, jejichž celková hodnota je pro tuto sezónu 200 000 dolarů.

Všechny konkrétní časy, místa konání jednotlivých utkání a představení cen budou oznámeny v průběhu Guild Wars 2 Pro League seasons.

A tak nezapomeňte mít v malíku novinky na oficiálních stránkách akce, zatímco budete trénovat na svůj veliký vzestup.

img-responsive

Guild Wars 2 Pro League - rozpis kol | foto: ArenaNet

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Guild Wars 2 Pro League svolává své hrdiny

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.