Far Cry: Primal nás zavede do pravěku

Uniklé tweety IGN Turkey nelhaly. Sbohem a šáteček exotickým ostrovům a promrzlým pohořím, v novém Far Cry se ocitneme v pravěku

Far Cry Primal

Far Cry Primal FOTO: Ubisoft Montreal

"V sérii Far Cry jsme v každém díle zavítali na okraje civilizace, do krásného, nezkroceného prostředí. A pravěk je první takovou válečnou frontou, na které člověk v tomto ohledu stanul," vysvětluje Jean-Christophe Guyot, kreativní ředitel nového Far Cry: Primal, proč se rozhodli pro zasazení do pravěku. "Pro Far Cry je to ideální setting." 

Můžeme se tedy rozloučit s automatickými palnými zbraněmi, občanskými válkámi a vozidly s autopilotem - ve Far Cry: Primal bude vaším nejlepším přítelem oštěp a vaší kořistí pravěká zvěřina. Ubisoft tak na jednu stranu vpustil svěží vítr do komnat značky, která riskovala pomalé upadnutí ke stereotypu. Na druhou stranu se ale teprve ukáže, zda Ubisoft dokáže vymáčknout správný herní zážitek ze hry, ve které hrajete za polovyvinutou opici.

Na soudy je ale samozřejmě ještě příliš brzy. Díky vg247.com Zatím víme jen to, že se ujmeme role pračlověka Takkara, posledního žijícího lovce svého kmene, který prochází nebezpečnou zemí Oros. V té bude muset bojovat o své přežití, lovit všelijakou pravěkou faunu a potýkat se s cizími kmeny.

Nezbývá tedy než vyčkat, co se z Far Cry: Primal vyklube. Téma vývojáři zvolili neotřelé a už Blood Dragon dokázal, že v případě za vlasy přitažených nápadů není radno Ubisoft podceňovat. Spousta otázek sice přetrvává (dočkáme se jiných zbraní než pazourků? Budou si divoši v čele s Eliasem "Adamem Jensenem" Toufexisem povídat anglicky?) Dlouho ale na odpovědi čekat nemusíme, Primal má vyjít už 24. února příštího roku pro konzole současné generace a PC.

Témata: Far Cry Primal
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Far Cry: Primal nás zavede do pravěku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.