Cold Horizon zaujal na Kickstarteru a získal i podporu Steam Greenlight

Akční 2D adventura, kterou vám představuje tým tvůrců, mezi nimiž jsou například i lidé stojící za zrušeným Metal Gear X remakem, to je o čem se tady mluví. Zatím ve vývoji, nicméně si už teď získává pozornost veřejnosti.

Cold Horizon

Cold Horizon FOTO: Big Cake Games

Emotivní příběh Cold Horizonu vzešel z rukou nezávislého vývojářského studia Big Cake Games. Hráči se ale hřát v teple kanceláří žádného studia nebudou. Namísto toho nás uvítá sněhem zahalená post-apokalyptická krajina. Právě tady a jen v metrech navátého sněhu mohlo dojít k vzniku nezvyklého přátelství mezi lední medvědicí a malým chlapcem. Chlapec, vezoucí se na hřbetu medvědice, má zvláštní schopnost – dokáže měnit svět kolem sebe, ovlivňovat ho. Zatímco někomu tím snad může dávat naději v lepší časy, lovci, kteří chlapce a medvědici pronásledují, nebudou mít asi na srdci zrovna to, co je pro něj nejlepší. Medvědice Eira ale chlapce oddaně chrání a spolu se snaží přežít všechny nástrahy, které jim osud nastraží.

Ústředním motivem hry je očividně právě jejich společná cesta plná zdolávání překážek, jejich příběh. Zatímco ale očividně dlouhá pouť začíná v chladem opředené bílé krajině, hra vás má provést všemi čtyřmi ročními dobami, kdy každá z nich bude zároveň značit změnu v chlapcových schopnostech. Epizod je ale celkem pět, tudíž můžeme očekávat finále, které nás svým dechem zamrazí na zátylku stejně jako začátek hry.

img-responsive

Cold Horizon gameplay | foto: Big Cake Games

 

Cold Horizon má kreslené ztvárnění své vizuální podoby na umělecké úrovni (ne nepodobné hře Ookami). Originální epické dobrodružství je také v neposlední řadě doprovázené soundtrackem inspirovaným nordskými a dalšími etnickými vlivy.

Plánované vypuštění hry na světlo světa vychází na rok 2016. První platformou pro hru bude PC, nicméně Big Cake Games plánuje rozšířit řadu platforem, na kterých bude možné hru okusit. Výčet obsahuje například telefon, Nintendo, Playstation 4, Playstation Vita nebo i Xbox One.

Odezva na Cold Horizon je již teď velice kladná, o hru se zajímá mimo jiné například IGN, Hulu nebo Ginx TV.

Už trailer vtahuje do emotivního příběhu hry a díky slibným záběrům si troufám říct, že je pro ni velká šance najít nejen mezi příznivci dobrodružných akčních kousků své nadšence.

Pokud chcete o Cold Horizonu vědět víc anebo ukázat týmu svoji podporu, máte šanci skrze Kickstarter a nebo Steam Greenlight.

 

Témata: Cold Horizon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cold Horizon zaujal na Kickstarteru a získal i podporu Steam Greenlight

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.