České MMO Novus Inceptio vstupuje na Steam

Novus Inceptio

Novus Inceptio FOTO: Steam

Aby jediný člověk vytvořil celé MMORPG, to se vskutku často nevídá. V tomhle případě je tím jediným člověkem Martin Mastný a oním MMORPG hra Novus Inceptio, survival akce, jejíž svět kombinuje prvky fantasy a science-fiction. A která dnes vychází v early acces na Steamu.

Na jednu stranu teď jen těžko odolávám kousavé poznámce na konto nekonečného zástupu early acces survival akcí, které na Steamu poslední dobou rostou jako houby po dešti. Musím ale uznat, že na počinu našeho rodáka přeci jen něco bude. Mix fantasy a sci-fi vypadá příjemně neotřele, možnosti craftingu se zdají být rozsáhlé a safe/load systém zprostředkovaný robotem, který vás naklonuje po každém úmrtí, vyvolává pobavený úsměv na tváři.

 V současnosti hra nepřekvapivě trpí všemi neduhy, které byste od early accesu čekali: bugů je přehršel, obsahu poskrovnu, animace místy drhnou - zkrátka všechny evergreeny, na které už si hráči DayZ, Forrestu a jim podobných dávno stihli zvyknout. Hra navíc běží pouze v GHOST verzi, tedy každý hráč obývá svůj svět sám, nikoli s ostatními. Mastný se ale dušuje, že obsahu bude jen přibývat a chyb naopak ubývat. Tak mu držme palce. A pokud byste ho rádi podpořili, můžete si Novus Inceptio na Steamu pořídit za necelých třicet euro (v současné slevě za 22 euro), případně vyčkávat na datum vydání, kterého se snaží docílit v horizontu jednoho až dvou let.

Témata: Novus Inceptio
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: České MMO Novus Inceptio vstupuje na Steam

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.