Dabéři hlavních postav Falloutu 4 museli nahrát přes 13.000 frází

Plně nadabovaných hlavních postav se ve hře od Bethesda Game Studios dočkáme vůbec poprvé

Fallout 4

Fallout 4 FOTO: Bethesda Softworks

Bethesda moc dobře věděla, co dělá, když nechala protagonistu třetího Falloutu mlčet. Jenže doba pokročila, němí protagonisté už dávno vyšli z módy a laťku je třeba neustále zevdat - a tak se tentokrát vydáme do pustiny s hrdinou obdařeným funkčními hlasivkami. A že je bude potřebovat.

Todd Howard v rozhovoru s Telegraph uvedl, že oba dabéři museli pro své hlavní postavy nahrát přes 13.000 frází, od krátkých výkřiků po dlouhé řádky textu. Nahrávání jim oběma trvalo celé dva roky.

Vývojářům muselo být jasné, že plně nadabovat obě hlavní postavy nebude snadný úkol. Vždyť jen ony samotné toho namluví víc, než kupříkladu všechny postavy v druhém Mass Effectu dohromady (25.000 frází od 90 herců). Bethesda ale zřejmě nehodlala slevit na nárocích, což kvitujeme s povděkem. Vzhledem k rozsahu se snad ani nemusíme obávat, že by kvůli omezené kapacitě dabérů nějak výrazně trpělo větvení scénáře v dialozích.

Howard také zmínil, že ve hře bude v některých bodech opravdu záležet na tom, zda hrajete za muže či ženu, neboť oba dabéři četli různé fráze rozdílně. Těžko se mi představuje, že by tomu tak mohlo být bez zásahu scénáristů, o jeho slovech se ale sami můžeme přesvědčit už 10. listopadu, kdy Fallout 4 vyjde pro PS4, Xbox One a PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dabéři hlavních postav Falloutu 4 museli nahrát přes 13.000 frází

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.