Microsoft koupil engine Havok, stojící za tituly jako je Call of Duty či Mortal Kombat X

Konzolová válka pro Microsoft zatím nevypadá nejlépe. Pouští se tedy do všelijakých rizik, aby se hráčům ukázal jako pravá volba. Jedním z jeho posledních kroků se stala koupě enginu Havok.

Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare FOTO: Activision

Havok je fyzikální engine, který byl použit ve hrách jako je Destiny, Halo, Call of Duty či Mortal Kombat X. Do nedávna ho vlastnila firma Intel, která si ho koupila v roce 2007 za 110 milionů dolarů. Podmínky, za kterých si ho koupil Microsoft, zatím nebyly zveřejněny, informoval o tom server ign.com a gamespot.com.

Ve svém prohlášení Microsoft uvedl, že engine Havok nebude sloužit exkluzivně pro jeho tituly, ale přenechá jeho užití i jiným platformám. Jedná se o bezesporu uklidňující zprávu, vzhledem k tomu, že Havok patří k nejpoužívanějším middlewarům a pohání i tituly na konkurenčních platformách, ať máme na mysli Playstation či Nintendo.

Engine Havok bude použit na doplnění stávajících Microsoftích firem jako je DirectX 12, Visual Studio a Microsoft Azure. Microsoft ho také využije na vylepšení svého cloud systému.

Zda bude Havok časem sloužit pro exkluzivní benefity na Xboxu One není známo. Bezesporu má jeho koupě veliký potenciál a konzolová válka pro Sony ani zdaleka není vyhrána.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Microsoft koupil engine Havok, stojící za tituly jako je Call of Duty či Mortal Kombat X

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends jako záchrana. Akcie EA po úspěchu nového battle royale titulu vzrostly na ceně

  2. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  3. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.