Vývojáři Star Citizen představili plán pro letošní rok

Milovníkům her z prostředí nekonečného vesmíru Star Citizen netřeba představovat. Nejúspěšnější crowdfundingový projekt svou hvězdnou kariéru započal v roce 2012 prostřednictvím Kickstarteru a od té doby hráči čekají na finální verzi hry. Ta ale nevyjde ani letos.

Star Citizen

Star Citizen FOTO: Roberts Space Industries

Tvůrce Star Citizen Chris Roberts prozradil, že na financování hry se již vybralo více než 70 milionů dolarů a rád by překonal stamilionovou hranici. Jestli se mu to podaří si netroufáme odhadovat, soudě dle plánu pro rok 2015, který byl v úterý představen, je to ale dost možné.

Jedno je jisté - Star Citizen se během letošního roku dočká řady změn, ale finální verze nevyjde. Ta je plánovaná na rok 2016, místo toho nám ale tvůrci naservírují řadu herního obsahu, po kterém skočí nejeden fanoušek sfi-fi žánru.

Celou hru budou tvořit čtyři odlišné herní mechaniky. Samozřejmostí jsou vesmírné souboje ne nepodobné Elite: Dangerous. Součástí hry bude ale i FPS akce inspirovaná celou řadou současných hitů. Další z částí Star Citizen bude kampaň či jiná forma hry pro jednoho hráče a to celé bude obaleno ve vesmíru silně připomínající světy MMO her.

Tyto čtyři mechaniky budou tvořeny šesti odlišnými herními systémy. Hangár umožní hráčům pohybovat se po palubě mezi svými vesmírnými koráby. Arena Commander zastupuje klasické vesmírné boje. Squadron 42 je kampaň pro jednoho hráče velmi podobná legendární sérii X-Wing Commander. Předposlední část, FPS, zatím nemá svůj název, a to celé se spojí v jeden velký svět plný sociálních interakcí, pracovně pojmenovaný "Planetside".

K dnešnímu dni byly vydány pouze dvě části, a to Hangar a Arena Commander. Chris Roberts ale nastínil přibližné termíny vydání dalších herních systémů. Na jaře bychom se mohli dočkat bety FPS části hry a sociálních interakcí, tedy Planetsidu. V létě by podle plán měla vyjít novější verze Arena Commander 2.0. Podzim se ponese ve znamení první epizody kampaňové části Squadron 42 a to celé se spojí na konci roku v jeden unikátní svět, který bude k dostání v alfa verzi pro přispěvatele.

Samotné vydání plné verze hry je bez bližších podrobností oznámeno na rok 2016, do té doby se ale ještě může vše změnit. Takřka jisté je, že hra dříve než za rok nevyjde.

Témata: Star Citizen
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vývojáři Star Citizen představili plán pro letošní rok

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.