Chris Avellone se bude podílet na vývoji Divinity: Original Sin 2

Zatímco Kickstarterová kampaň druhého dílu povedeného cRPG Divinity: Original Sin dál úspěšně pokračuje a v současné chvíli nasbírala už téměř 1,7 milionu dolarů, vývojáři z Larian Studios přišli s jedním velice příjemným překvapením. K týmu se připojí i proslulý herní scénárista Chris Avellone.

Divinity: Original Sin 2

Divinity: Original Sin 2 FOTO: Kickstarter

 Fallout 2, Icewind Dale, Star Wars: Knights of the Old Republic II, Alpha Protocol, Fallout: New Vegas a především Planescape: Torment, hra mnohými označována jako nejlepší všech dob. To je jen část působivého resumé herního designéra a scénáristy Chrise Avellona. Když se nedávno objevila zpráva, že Avellone po dlouhých letech opouští studio Obsidian Entertainment, nikdo pořádně netušil, co má v plánu dál.

Spolupráce s Larian Studios tím ale původně nebyla. Tu má totiž na svědomí především šéfredaktor webu RPG Codex, oblíbeného útočiště mnoha RPG puritánů. Když vývojáři poprvé oznámili svůj návrat na Kickstarter, rozhodli se zeptat své komunity, co by si představovala za odměny a stretch goaly, přišel právě on s nápadem zapojit i Chrise Avellona. Nicméně úplná novinka to není, se stejnou taktiku už dvakrát zkoušelo studio Briana Farga, inXile, když sháněli peníze na Wasteland 2 a Torment: Tides of Numenera.

Návrh rychle nasbíral skoro tisícovku hlasů, následovala krátká výměna názorů mezi Codexem, Avellonem a Swenem Vinckem, zakladatelem Larian Studios, na Twitteru a pak už se druzí dva jmenovaní sešli na akci PAX Prime, kde se nakonec také úspěšně dohodli na spolupráci.

„Toto je myslím poprvé, kdy dala komunita dohromady dva vývojáři, jejichž cesty by se vůbec nemusely protnout… a obzvlášť kvůli takovému skvělému projektu. Mám velký respekt jak k Larianu a Swenovi, ale i k Divinity: Original Sin; je to jedna z nejlepších her, která vzešla z Kickstarteru. Se Swenem jsme se setkali na PAX Prime, hodiny mluvili o RPG a na konci bylo jasné, že jsme oba na stejné stránce. Teď jsme připravení stvořit něco skvělého a já jsem hrdý, že toho můžu být součástí,“ řekl k tomu Avellone.

A co přesně bude mít na starosti? S jistotou víme, že napíše minimálně jeden z hratelných „origin stories“, ale není vyloučeno, že se na projektu nebude podílet i větší měrou. Ale i kdyby se tak nestalo, i tak je to pro fanoušky série Divinity a Larian Studios výtečná zpráva.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Chris Avellone se bude podílet na vývoji Divinity: Original Sin 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.