Angry Birds se objeví i v našich kinech

Čtete správně, veleúspěšný mobilní titul Angry Birds se skutečně dočká filmového zpracování. Pracovat na něm budou firmy Sony a Rovio. V kinech by se měl objevit v létě příštího roku.

The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie FOTO: Reprofoto YouTube

Je to k neuvěření, ale nevinně působící titul Angry Birds, který se poprvé objevil na mobilech se systémem iOS v roce 2009, se dočkal takové popularity, že se objevil na všech možných platformách (včetně Nintenda 3DS a PSP), získal všelijaká pokračování a nyní se dočká i filmové adaptace. Informovaly o tom servery imdb.com a theverge.com.

I když si titul Angry Birds získal popularitu ve větší věkové škále, tak je už kvůli vizuálnímu zpracování logické, že film je zaměřený spíše na mladší generaci. Dle sdíleného traileru ale nevypadá vůbec špatně a nebojí se šetřit humorem tak, jak to máme u amerických animovaných snímků rádi. V traileru se sice neobjevil ikonický prak, který naše létající hrdiny odpaloval, ale za doprovodu zpěvu Michaela Jacksona se na film začnete zaručeně těšit.

To, že film není brán na lehkou váhu dokazuje i jeho obsazení. Režírovat ho budou Clay Kaytis (stojící za filmy Na vlásku či Frozen) a Fergal Reilly (Spider-Man 2, Hotel Transylvania). Scénáře se ujal Jon Vitti (nejznámější ze psaní epizod Simpsonů). Jednotlivých ptáků se ujmou hvězdy jako je Jason Sudeikis (v roli ptáka Red), Josh Gad (jako Chuck), Danny McBride (jako Bomb) a jiní.

Zda bude film Angry Birds povedený se dozvíme 30. června příštího roku, kdy by měl vyjít v České republice. Tento film také dokazuje, že od časů, kdy hraní na mobilech vévodil Snake, doba hodně pokročila a mobily se stávají plnohodnotnou herní platformou.

Témata: Angry Birds | Rovio
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Angry Birds se objeví i v našich kinech

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.