Vydání nového Hitmana se odkládá, dorazí až v březnu

Odkladová sezóna pokračuje. Nově posunutí data vydání potkalo očekávaný reboot slavné stealth série Hitman. Místo 8. prosince spatří světlo světa až v březnu příštího roku. Podle vyjádření vývojářů z IO by to ale mělo být pro dobro věci.

Hitman

Hitman FOTO: Square Enix

Důvodem tohoto kroku je, jak jinak, nedostatek času na dokončení hry. Ostatně pokud se dá věřit slovům vývojářů, nový Hitman by měl být dosud největší hrou v sérii.

Například level odehrávající se v interiérech i exteriérech pařížského paláce by měl být šestkrát větší než nejrozlehlejší úroveň v přechozím díle Hitman: Absolution. Stejně tak i potenciálních cílů by mělo být šestkrát více, z 50 naroste počet na 300, které doplní ještě dav další 1300 postav. Není obtížné pochopit, proč IO upustili od původně plánovaného data vydání.

img-responsive

Hitman | foto: Square Enix

Tato skutečnost je pozitivní ještě z jiného pohledu. Na konferenci Square Enix na letošní E3 bylo oznámeno, že Hitman se stane pokusným králíkem, který vyzkouší „nový“ způsob vydání. Vyjít by totiž měla pouze část hry, zbývající lokace a kontrakty budou vývojáři přidávat postupně prostřednictvím updatů. Ačkoli to na konferenci nahlas nikdo neřekl, vypadá to až podezřele jako současný trend vydávání her jménem Early Access. Nepřeji sice Hitmanovi nic špatného, ale to poslední, co bych rád viděl je, jak si tento model oblíbí i velké společnosti.

Nicméně díky odkladu bychom měli dostat více hry hned v datum vydání a méně až v následujících měsících. Což je, aspoň v mé knize, po všech stránkách dobrá zpráva.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vydání nového Hitmana se odkládá, dorazí až v březnu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.