Za dva dny je tady SOMA. Scifi horor od tvůrců povedené Amnesie

Hororové hry se staly v posledních letech díky YouTube a streamům velice oblíbené, bohužel jejich kvalita většinou není na moc vysoké úrovní. SOMA má ambice stát se vůbec jednou z těch nejlepších a vychází již za dva dny.

SOMA

SOMA FOTO: Frictional Games

Hru totiž již pět let tvoří lidé z Frictional Games, kteří mají mraky zkušeností ze série Penumbra a hlavně velice úspěšné Amnesie. Jak jde vidět v posledním příběhovém traileru, chtěli by zase navýšit laťku a zhruba minutové video má velmi hutnou atmosféru.

Podle vývojářů se tentokrát ponoříme až do úplné hloubky lidského vědomí. Co to vlastně znamená být člověkem? Jsme jen otroky těla nebo v nich jen bydlíme? Ptají se vývojáři v tiskové zprávě a naznačují, že se dočkáme i trochu toho filozofování.

Ve hře se ocitnete v podvodním zařízení PATHOS-II, které se kvůli nehodě kompletně izolovalo od světa. Rádio nefunguje, zásoby jídla se krátí a co je nejhorší. Pomocné stroje si začaly myslet, že jsou lidé.

Bát se budeme již 22. září, kdy hra vychází na počítač a PlayStation 4. Ještě pořád se dá předobjednat za zvýhodněnou cenu. (Steam a GOG)  

Témata: SOMA
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Za dva dny je tady SOMA. Scifi horor od tvůrců povedené Amnesie

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.