DarkScape je sandboxové MMORPG od tvůrců hry RuneScape

RuneScape je velmi úspěšnou MMORPG hrou od studia Jagex, zasazující hráče do fantasy světa, ve kterém může dělat všechno možné. Celý svět byl ale předem nastavený a hráči se pohybovali po liniích, které předem stvořili vývojáři. To se ale rozhodli změnit novou hrou DarkScape.

DarkScape

DarkScape FOTO: Reprofoto YouTube

Ta si zachovává mnohé společné rysy s jejím předchůdcem, ať mluvíme o grafice, hratelnosti či izometrickém pohledu. Liší se však ve fungování společnosti. Zatímco v RuneScapu bylo předem nastaveno, že zde se hráči mohou a zde zase nemohou navzájem zabíjet, tak v DarkScapu o tom rozhodují hráči. Dle jejich chování se rozhodne, zda město je či není chráněné, zda je tahle oblast zabezpečená či je zcela ponechána ve spárech banditů, informovali o tom vývojáři ve své tiskové zprávě.

Systémem by se to dalo přirovnat k DayZ. Hráči v DayZ jsou posazeni do role, kterou si sami určí dle spolupráce s ostatními. Mohou se třeba seskupit s dvaceti lidmi, zabrat blízkou vesnici a vytvořit z ní útočiště pro ostatní hráče. Zároveň ale mohou vesnici pouze vykrást a utéct, či se v ní zabednit a každého na dohled zabít.

Hra je v tomto ohledu stále trochu měkčí a celý svět je rozdělen na 3 zóny (málo nebezpečná, nebezpečná a vysoce nebezpečná), přičemž ani v jedné z nich si nemůžete být jisti 100% ochranou. Hráči vás mohou zabít kdekoli, přičemž pokud to ve hře chcete někam dotáhnout, musíte vstupovat do vysoce nebezpečných oblastí.

Vývojáři sami prohlašují, že hra je experimentální projekt, ve kterém chtějí hráče přinutit sami vytvářet svou společnost, s vlastními pravidly a hierarchií. S RuneScapem si ale stále zachovává mnoho společného, včetně herního světa a bojového systému. Každý nový hráč ale do hry vstoupí s čistým štítem a bude muset svůj charakter budovat od začátku.

Do DarkScapu můžete vstoupit se svým účtem z RuneScapu s tím, že jakožto hráči jejich minulé hry získáte dvojnásobný prostor v bance, +50 % XP a extra předmět, který vám zůstane po smrti.

DarkScape si můžete zahrát již nyní a to zcela zdarma. Hra vyšla pouze na PC.

Témata: DarkScape | Jagex
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: DarkScape je sandboxové MMORPG od tvůrců hry RuneScape

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.