V Halo 5 se poprvé v historii podíváte na domovskou planetu rasy Elite

Halo 5: Guardians se čím dál tím více přibližuje k datu svého vydání. Vývojáři ze studia 343 Industries se tedy snaží již nyní natěšené fanoušky co nejvíce nalákat na tuto hru. Tentokrát to udělali ve formě gameplay záběrů, ve kterých se poprvé v historii Halo objevuje domovská planeta rasy Elite.

Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians FOTO: 343 Industries

Mise nese název Swords of Sanghelios, a i když není známa dějová předehra, tak je jasné, že se odehrává něco velkého – proč by se jinak lidé vydávali na domovskou planetu jedné z nejmocnějších ras v univerzu. V gameplayi je přitom zmíněna jedna z nejvýznamnějších postav, Arbiter, kterého se nepřátelští Covenanti pokoušejí zabít.

I když se z příběhového hlediska může gameplay stát podmětem mnoha rozsáhlých diskuzí, tak jeho nejvýznamnější úloha je ukázání samotného hraní. Ta z jedné stany potvrzuje větší rychlost a častější používání sparťanských schopností, zároveň ale oznámení vývojářů, že Halo 5 bude mít větší prostory a zákeřnější nepřátele.

V hratelné ukázce si mimo prostoru kolem sebe můžete povšimnout různých tajných uliček, jejichž objevení vám přinese možnost napadnout dobře skrytý nepřátelský tým, případně vstoupit do výhodné střelecké pozice. Poněkud nemotorně se však prezentovali vaši počítačem ovládaní spolubojovníci, kteří nebyli schopni prostory mapy více využít a neustále se těsnali u zbylých členů týmu.

Halo 5: Guardians se prozatím prezentuje jako bezesporu kvalitní titul. Pokud jím ale opravdu bude se dozvíme až 27. října, kdy vyjde exkluzivně na Xbox One.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Halo 5 se poprvé v historii podíváte na domovskou planetu rasy Elite

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.