Elders Scroll Online bez měsíčních poplatků, konzolová verze výjde v červnu

Bethesda ve své tiskové zprávě představila směr, kterým chce ESO nadále směřovat. Systém měsíčních poplatků již nebyl únosný, proto je podle vývojářů čas přijít s novým. Zároveň bylo oznámeno datum vydání hry pro Xbox One a PS4.

The Elder Scrolls na všech svých platformách

The Elder Scrolls na všech svých platformách FOTO: Bethesda Softworks

Pravděpodobně nejzásadnější změnou je zbrusu nový platební systém, který do ESO přichází. Ze strany Bethesdy jde o trochu Šalamounské řešení, kdy nepřistupuje na úplný Free 2 Play model, ale volí spíše cestu známou z Guild Wars. Jakmile si zakoupíte hru máte hraní zdarma.

I to má však svůj háček a tím je zejména plánované rozšíření s názvem Tamriel Unlimited. V budoucnosti si budete moci zakoupit nové DLC a také se ve hře objeví Crown Store, kde si budete moci pořizovat nové itemy pro úpravu Vašich charakterů. Zároveň se ve hře objeví nový status takzvaného ESO Plus. Tím získáte spoustu měsíčních benefitů a koruny, jenž můžete následně utratit právě ve zmíněném Crown Storu. Cena členství v ESO Plus je stanovena na $14.99 měsíčně. Pokud máte ESO předplacené i na dobu po změně, o nic nepříjdete. Vaše předplatné bude automaticky převedeno na členství v ESO Plus.

Těchto změn PC verze se dočkáme 17. března. Spuštění hry pro Xbox One a PS4 posléze následuje 9. června. Z důvodu rozsáhlých změn si support hry pro jistotu připravil rozsáhlé FAQ, kde naleznete všechny odpovědi na Vaše případné dotazy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Elders Scroll Online bez měsíčních poplatků, konzolová verze výjde v červnu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.