Fallout 4 čekají DLC i podpora po vydání

Bethesda oznámila, jaké má do budoucna plány s jednou z neočekávanějších her letošního podzimu. Fanoušci Falloutu 4 se mohou těšit na pravidelné patche, vývojářský kit pro moddery a pochopitelně i DLC.

Fallout 4

Fallout 4 FOTO: Bethesda Softworks

Datum vydání toužebně vyhlíženého Falloutu 4 se ještě dva měsíce daleko, ale jasnovidecká sekce Bethesdy se už nyní rozhodla prozradit, co hru, kterou už si jistě tisíce hráčů stihly pohotově předobjednat, čeká do budoucna.

Veterány, pro které tohle nebude první rodeo s oblíbeným vývojářem, jistě nepřekvapí, že hned prvním bodem na programu jsou pravidelné updaty. Ostatně už jen pamětníci pamatují, kdy naposledy vyšla hra od Bethesdy, která by nepřetékala bugy a nevyžívala se ve vyhazování chyb všech druhů a barev. Většinu z nich to sice nejpozději do půl roku přešlo, ale zrovna Fallout 3 si stále ještě rád hraje na rebela a na plochu to bere zkratkou.

img-responsive

Fallout 4 | foto: Bethesda Softworks

Kromě vylepšení technické stránky Bethesda slibuje, že prostřednictvím patchů zároveň obohatí hru i nový obsah. Za příklad dává Skyrim, který se postupně rozrostl o legendární obtížnost, kill camy nebo boj na koni. Co do hry vývojáři nakonec přidají, bude záležet hlavně na přání komunity. Snad slib také dodrží, možnost osedlat deathclawa Falloutu od Bethesdy citelně chybí.

Někdy na začátku příštího roku uvolní Bethesda vývojářský Creation Kit. Ten by měl být identický s tím, který používají vývojáři ve studiu, moddeři tak budou mít ideální podmínky k tomu, aby jako vždy hru patřičně vylepšili. Jak už bylo oznámeno během E3, módy tentokrát vyplují i do konzolových vod, nejdříve směr Xbox One a později PS4.

img-responsive

Fallout 4 | foto: Bethesda Softworks

A nakonec k těm, aspoň pro vaši peněženku, méně šťastným zprávám. Fallout 4 pokračuje v trendu nastoleném v dobách Oblivionu a čeká ho přísun DLC. A v souladu se současným trendem Bethesda rovnou oznámila i season pass, který by vám za pouhých 30 dolarů měl zajistit všechny, které v budoucnu vyjdou.

Co bude jejich obsahem, zatím nevíme, dokonce to vypadá, že ani samotní vývojáři netuší, na čem budou pracovat. Jedinou jistotou je, že jejich celková cena bude vyšší než 40 dolarů a začnou vycházet na začátku příštího roku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fallout 4 čekají DLC i podpora po vydání

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.