Divinity: Original Sin 2 hvězdou Kickstarteru

Larian Studios jsou nezávislí RPG developeři, pohybující se na herní scéně přes 20 let. Jejich poslední hra, Divinity: Original Sin, vyhrála přes 150 ocenění a nominací na hru roku 2014. Rozhodli se proto stavět na původním enginu hry a udělat vše lépe a rozsáhleji. A sklízejí obrovský úspěch.

Divinity: Original SIn 2

Divinity: Original SIn 2 FOTO: Kickstarter

Divinity: Original Sin 2 je RPG s propracovaným a rozvětveným příběhem, který se pro jednotlivé postavy odvíjí odlišnými směry a dynamicky přitom přepíná mezi multi a single playerem. Pokud se vaši spoluhráči rozhodnou, že je pro ně momentálně výhodnější vás odstranit z cesty, vaše kooperace pro tu chvíli končí a stáváte se protivníky. 

Centrálním tématem D: OS2 je způsob, jakým váš původ a kořeny mohou ovlivnit životní šance, které se vám naskytnou. Na počátku hry si zvolíte jediný charakter a tím určíte vaše počáteční hodnoty, rasu i původ. Budete moci naverbovat až tři společníky, jejichž charaktery mají svůj příběh původu i motivaci ke splnění společného úkolu a jsou propracovány do stejných detailů, jako váše vlastní postava. Díky tomu je možné, aby se každý z těchto společníků stal hratelnou postavou v multiplayerovém módu, kde každý hráč zastává svou vlastní roli přínosnou pro celek.

V multiplayeru mohou hrát až 4 hráči, ať už v kooperativním, či kompetitivním módu. V tom hráči plní odlišné úkoly, než jejich spoluhráči, především proto, že jejich osobní motivace jsou v rozporu s cíly ostatních. Samozřejmě vás nikdo nebude nutit hrát proti spoluhráčům. Většina členů skupiny najde zlatou střední cestu mezi jejich osobními zájmy a obecným prospěchem. Pokud se ale přeci jen ocitnete v rozporuplné situaci, vždy je možné dosáhnout následného příměří. Důraz je kladen právě na volbu, která je pouze na vás. Každý z herních dialogů je přizpůsoben konkrétní postavě, se kterou NPC mluví a vaše volby ovlivní jeho vývoj.

Pokračování Divinity: Original Sin zachová oblíbené aspekty z předešlého dílu, především systém boje, a vylepší je ve všech směrech. Dočkáme se tak nových taktických výzev, nepřátel i herního prostředí, spolu s novým systémem Skill Craftingu, který zajímavým způsobem kombinuje skilly a spelly. Pokud například spojíte kouzlo deště a kouzlo krvácení, můžete přivolat záplavu krvavého deště.

Kampaň The Divinity: Original Sin 2 na Kickstarteru měla jako první cíl vybrat 500 000 $. Tuto příčku vybraná částka překonala téměř okamžitě a tak si Larian Studios stanovili další, tentokrát smělejší mety. Pokud příspěvky překonají 1 200 000 $, přidají do seznamu hratelných ras nemrtvé. Dnes v tiskové zprávě hrdě oznámili, že kampaň této částky dosáhla při zbývajících 23 dnech, během kterých stále můžete hru podpořit v několika variantách prozatím nevyprodaných balíčků a pomoci tak odemknout další dva zbývající cíle - možnost výběru druhého talentového stromu při vybraných 1 350 000 $ a vybudování Hall of Echoes při dosažení částky 1 500 000 $.

Namísto vyprodaných balíčků Larian Studios představili 12 verzí s novými cenami, včetně soundtracku a možností obsahující kolektorskou edici, nebo oblíbenou Divine Order mikinu. Stejně jako tomu bylo doposud, každý kdo zakoupí tier v hodnotě 25 $ a výše obdrží Alpha a Beta přístup do Divinity: Original Sin 2 na Steamu. Po vzoru předešlého dílu chtějí Larian Studios i u D: OS2  dbát na feedback, který jim komunita poskytne a již teď nad ním plánují strávit mnohé měsíce. O své nápady a připomínky se můžete podělit na této adrese.

Ve středu 9. září v 21:00 budou Larian Studios streamovat Divinity: Original Sin 2 a odpovídat na otázky hráčské komunity. Stream můžete sledovat zde.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Divinity: Original Sin 2 hvězdou Kickstarteru

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.