Divinity: Original Sin 2 hvězdou Kickstarteru

Larian Studios jsou nezávislí RPG developeři, pohybující se na herní scéně přes 20 let. Jejich poslední hra, Divinity: Original Sin, vyhrála přes 150 ocenění a nominací na hru roku 2014. Rozhodli se proto stavět na původním enginu hry a udělat vše lépe a rozsáhleji. A sklízejí obrovský úspěch.

Divinity: Original SIn 2

Divinity: Original SIn 2 FOTO: Kickstarter

Divinity: Original Sin 2 je RPG s propracovaným a rozvětveným příběhem, který se pro jednotlivé postavy odvíjí odlišnými směry a dynamicky přitom přepíná mezi multi a single playerem. Pokud se vaši spoluhráči rozhodnou, že je pro ně momentálně výhodnější vás odstranit z cesty, vaše kooperace pro tu chvíli končí a stáváte se protivníky. 

Centrálním tématem D: OS2 je způsob, jakým váš původ a kořeny mohou ovlivnit životní šance, které se vám naskytnou. Na počátku hry si zvolíte jediný charakter a tím určíte vaše počáteční hodnoty, rasu i původ. Budete moci naverbovat až tři společníky, jejichž charaktery mají svůj příběh původu i motivaci ke splnění společného úkolu a jsou propracovány do stejných detailů, jako váše vlastní postava. Díky tomu je možné, aby se každý z těchto společníků stal hratelnou postavou v multiplayerovém módu, kde každý hráč zastává svou vlastní roli přínosnou pro celek.

V multiplayeru mohou hrát až 4 hráči, ať už v kooperativním, či kompetitivním módu. V tom hráči plní odlišné úkoly, než jejich spoluhráči, především proto, že jejich osobní motivace jsou v rozporu s cíly ostatních. Samozřejmě vás nikdo nebude nutit hrát proti spoluhráčům. Většina členů skupiny najde zlatou střední cestu mezi jejich osobními zájmy a obecným prospěchem. Pokud se ale přeci jen ocitnete v rozporuplné situaci, vždy je možné dosáhnout následného příměří. Důraz je kladen právě na volbu, která je pouze na vás. Každý z herních dialogů je přizpůsoben konkrétní postavě, se kterou NPC mluví a vaše volby ovlivní jeho vývoj.

Pokračování Divinity: Original Sin zachová oblíbené aspekty z předešlého dílu, především systém boje, a vylepší je ve všech směrech. Dočkáme se tak nových taktických výzev, nepřátel i herního prostředí, spolu s novým systémem Skill Craftingu, který zajímavým způsobem kombinuje skilly a spelly. Pokud například spojíte kouzlo deště a kouzlo krvácení, můžete přivolat záplavu krvavého deště.

Kampaň The Divinity: Original Sin 2 na Kickstarteru měla jako první cíl vybrat 500 000 $. Tuto příčku vybraná částka překonala téměř okamžitě a tak si Larian Studios stanovili další, tentokrát smělejší mety. Pokud příspěvky překonají 1 200 000 $, přidají do seznamu hratelných ras nemrtvé. Dnes v tiskové zprávě hrdě oznámili, že kampaň této částky dosáhla při zbývajících 23 dnech, během kterých stále můžete hru podpořit v několika variantách prozatím nevyprodaných balíčků a pomoci tak odemknout další dva zbývající cíle - možnost výběru druhého talentového stromu při vybraných 1 350 000 $ a vybudování Hall of Echoes při dosažení částky 1 500 000 $.

Namísto vyprodaných balíčků Larian Studios představili 12 verzí s novými cenami, včetně soundtracku a možností obsahující kolektorskou edici, nebo oblíbenou Divine Order mikinu. Stejně jako tomu bylo doposud, každý kdo zakoupí tier v hodnotě 25 $ a výše obdrží Alpha a Beta přístup do Divinity: Original Sin 2 na Steamu. Po vzoru předešlého dílu chtějí Larian Studios i u D: OS2  dbát na feedback, který jim komunita poskytne a již teď nad ním plánují strávit mnohé měsíce. O své nápady a připomínky se můžete podělit na této adrese.

Ve středu 9. září v 21:00 budou Larian Studios streamovat Divinity: Original Sin 2 a odpovídat na otázky hráčské komunity. Stream můžete sledovat zde.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Divinity: Original Sin 2 hvězdou Kickstarteru

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

The Elder Scrolls jako strategie? Mod pro Medieval 2: Total War dostal…

21.01.2019 17:46 Je libo strategie ze světa The Elder Scrolls?

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  3. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.