Hraní počítačových her pomáhá dětem

V prosinci minulého roku proběhl 24 hodinový stream, který měl za účel vybrat peníze pro dětské onkologické oddělení Fakultní nemocnice Motol. Hlavní organizátor Damien Diviš, který je v komunitě známý pod přezdívkou DeeThane, a hlavně jeho diváci nakonec vybrali částku 32 245 korun.

Upoutávka ke streamu

Upoutávka ke streamu FOTO: Yume Ookami

Vlastní stream proběhl na přelomu 19. a 20. prosince v herním klubu RE-LOAD, který této akci poskytl veškeré zázemí. Během 24 hodin se vystřídalo několik her, ale tou hlavní byl Hearthstone, protože právě z této komunity DeeThane pochází. S celým programem mu samozřejmě pomáhala celá řada hostů.

Dnes bylo zveřejněno video, které zachycuje okamžiky z dění po celé akci. Damien Diviš nám představí telefonáty se zaměstnanci přímo z nemocničního oddělení, provede nás nákupy dárků a samozřejmě uvidíme samotné předání.

Dovolím si mluvit za celou redakci webu Gamifique, když poděkuji Damienovi za skvělou reprezentaci herní komunity a hlavně všem, kteří se na akci finančně, ale i jinak podíleli.

Témata: DeeThane
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hraní počítačových her pomáhá dětem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.