Zúčastněte se bitvy na Bílé hoře díky nové hře od tvůrců Revolution Under Siege

Třicetiletá válka je jednou z nejdůležitějších etap naší historie a díky nové hře od studia Ageod se do této doby budeme moci vrátit. Toto studio již vytvořilo mnoho strategií, ať je to To End All Wars, Great Invasions či Revolution Under Siege.

Thirty Years War

Thirty Years War FOTO: Ageod

Hra vystupuje pod jménem Thirty Years War a jejím hlavním tématem je konflikt mezi katolíky a protestanty za dob třicetileté války. Bude se jednat o tahovou strategii obsahující více než 4600 regionů převážně ve střední Evropě. Vy si vyberete jednu ze soupeřících stran a vaším cílem bude zaručit její vítězství, informovalo o tom studio Ageod na svých oficiálních stránkách.

Celý historický úsek hry se bude konat od 1618 do 1648, přičemž nevynechá ani české dějiny, kde měl celý konflikt svůj počátek. Zatím není známo, zda bude nějaká mise přímo jednat o bitvě na Bílé hoře konané roku 1620, ale hra bude obsahovat 3 tutorialy a 5 hlavních scénářů, takže její přítomnost je velmi reálná.

Ve hře si vyberete nějaký z tehdejších států a budete se starat o jeho armádu, ekonomiku a diplomatické vztahy s ostatními státy. Jelikož je boj hlavním tématem hry, bude vám k dispozici více než 80 historických vůdců, přičemž každý z nich bude mít odlišné vlastnosti. Také zde bude kolem 160 druhů jednotek čítající španělské tercie, skotskou pěchotu, či švédské válečné lodě.

Ať si budete dařit jakkoli, tak ve hře budou postupně probíhat důležité historické události. Pro větší reálnost vytvořili vývojáři detailní herní model čítající počasí, postupné oslabování nepřítele, dodávání zásob, vězně či mlhy války. Vy budete moci také ovlivňovat tok kampaně pomocí Regional Decision Cards, které budou moci spouštět události jako jsou dary.

Pokud vás hra zaujala, můžete se v 20:00 podívat na vývojáři sdílený stream na jejich Twitch kanále. Hře se také věnoval youtuber Pewpewchewchew v nad tímto odstavcem sdíleném videu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zúčastněte se bitvy na Bílé hoře díky nové hře od tvůrců Revolution Under Siege

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.