Jak to bude s hraním na Windows 10? Víme nové informace

Šéf Xbox divize, Phil Spencer již před několika dny informoval, že se na dnešní tiskové konferenci Microsoftu dozvíme nové vzrušující informace o budoucnosti hraní na počítačích. Před několika minutami svá slova potvrdil, oznámil totiž několik vzrušujících novinek.

Windows 10

Windows 10 FOTO: Microsoft

Na začátku svého vystoupení se Spencer rozpovídal o síti Xbox Live. „My v Xboxu máme tu nejvíce aktivní sociální síť plnou hráčů,“ říkal nadšeně. Windows 10 bude podle něj více zaměřené na sociální funkce a hraní bude více interaktivní.

Jako první se oznámila nová Xbox aplikace, která bude kompatibilní napříč zařízeními s Windows 10. Budou se zde zobrazovat všechny hry, úspěchy, diskuze hráčů, v podstatě vše, co známe z Xbox One, jak uvedl server theverge.com.

Další novinkou nové verze Windows bude okamžitá možnost nahrávání videí z her, stačí stisknout klávesu Windows + G. Po nahrání videa se bude dát okamžitě editovat a vložit do Xbox aplikace, kde to uvidí vaši přátelé. Za běhu to vypadá velmi intuitivně a rychle.

Nový DirectX

Nemohlo se zapomenout ani na nový DirectX, tentokrát již ve verzi 12. Vývojáři budou nově moct využit sílu procesoru a grafiky mnohem jednodušeji. Zvýšení výkonu o hrách se očekává až o 50%.

„S DirectX 12 taktéž nezapomínáme na mobilní hraní. Lidé chtějí hrát na mobilu déle, proto jsme se jim snažili vyhovět. S novým DirectX 12 jsme srazili spotřebu energie o 50%, takže lidé budou moct hrát mnohem déle,“ řekl Spencer. Na papíře to vypadá pěkně, uvidíme, jak na tom bude výdrž doopravdy.

Následně jsme se dočkali první hry, kterou budou moct hrát hráči z Xboxu One a PC s Windows 10 společně. Řeč je o dalším dílu hry od Lionhead Studios,  Fable Legends.

Hry z Xboxu One na PC nebo tabletu

Největší novinku si Spencer nechal až konec svého vystoupení. Hry z Xboxu One půjdou jednoduše streamovat do kteréhokoliv PC nebo tabletu s Windows 10 v jedné domácnosti. Jedná se v podstatě o stejnou funkci, kterou nabízí Sony u své Playstation 4, až na to, že z PS4 nejde streamovat hra na počítač.

img-responsive

Xbox One | foto: Microsoft

Jako třešničku na dortu si Spencer nechal oznámení toho, že každá aplikace z Windows 10 půjde velmi jednoduše převést i na Xbox One. Takže se nám z Xboxu pomalu, ale jistě klube klasické PC.

Další informace o hraní na Windows 10 se dozvíme v březnu na Game Developers Conference.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak to bude s hraním na Windows 10? Víme nové informace

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.