Deus Ex: Mankind Divided má datum vydání, hráči se bouří proti systému předobjednávek

Square Enix jsou opravdu prvotřídním magnetem na kontroverzi. Prosté oznámení data vydání dlouho očekávaného Deus Ex: Mankind Divided se zvrhlo, když zároveň představili světu i poměrně neotřelý systém předobjednávek. A ten sklidil vše, jenom ne pozitivní ohlas.

Deus Ex: Mankind Divided

Deus Ex: Mankind Divided FOTO: Square Enix

Ale nejprve k té šťastnější části oznámení. Deus Ex: Mankind Divided vyjde 23. února příštího roku, pochopitelně pro všechny hlavní platformy – PC, Xbox One a PS4. Pokračování sequelu Human Revolution z roku 2011 tak pomůže zaplnit zatím překvapivě prázdný první kvartál následujícího roku. Pokud ale už teď napodobujete Frye a hledáte nejrychlejší způsob, jak doplnit prasátko Square Enix, připravte se, že s předobjednávkou je to v tomto případě trochu složitější.

Bonusy za předobjednání jsou totiž rozdělené do pěti úrovní, které se odemknou pouze v případě, že si Mankind Divided koupí takhle brzy dostatečný počet lidí. Kolik? To už si Square Enix nechali pro sebe, ale vzhledem k tomu, že na prodeje svých her mají často přestřelená očekávání, může to být klidně značně závratné číslo.

Mezi bonusy můžeme najít poměrně standartní záležitosti. Balíčky, které vám na začátku přidají pár hraček navíc; artbook; soundtrack; komiks a novela přibližující události Mankind Divided a jednu exkluzivní misi, která může i nemusí být vytržena z kompletní hry. Největším tahákem, který se odemkne úplně naposled, pak je možnost hrát už 4 dny před vydání, což jistě ocení všichni, kteří mají problém se vyhýbat spoilerů.

Ale i v případě, že budou všechny úrovně společnými silami odemknuty, nedostanete přístup ke všemu. Budete si muset vybrat mezi jedním z balíčků, artbookem nebo soundtrackem a komiksem nebo novelou. Pokud byste chtěli opravdu vše, tak už budete muset sáhnout po sběratelské edici.

img-responsive

Sběratelská eidce | foto: Playstation.com

Augment Your Pre-order není úplně originální nápad. Square Enix pouze vzali systém, který před pár lety zkoušel Steam, a trochu ho „augmentovali“. To je však ani v nejhorším neuchránilo před obrovskou negativní odezvou. Oficiální video představující tento systém, má v současné chvíli přes 23 000 disliků (liků jen 320), internet jen přetéká hráči vyhlašující bojkot a olej do ohně jen přilili dva známí Youtubeři, TotalBiscuit a Jim Sterling, kteří jsou pověstní svou averzí vůči předobjednávkám.

Smutné je, že tohle není výjimečná situace ani pro Square Enix, ani pro sérii Deus Ex. Skalní fanoušci série dodnes usilovně předstírají, že druhý díl s podtitulem Invisible War nikdy nevznikl, a před dvěma lety si SE vysloužili všeobecnou nenávist, když se z očekávaného pokračování Human Revolution nakonec vyklubala tragická mobilní hra Deus Ex: The Fall.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Deus Ex: Mankind Divided má datum vydání, hráči se bouří proti systému předobjednávek

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.