Budoucnost streamovaní her? RLFPS ukazuje, jak by mohlo fungovat

Znáte Chatroulette? Princip je velice jednoduchý. Poté co si nastavíte webkameru a mikrofon vás služba spojí s náhodným člověkem a můžete začít chatovat. Překvapením ale je, když se místo chatování s cizincem ocitnete uprostřed zombie apokalypsy.

Real Life FPS na Chatroulette

Real Life FPS na Chatroulette FOTO: Reprofoto YouTube

Po internetu koluje obrovské množství vtipných videí, spojených s Chatroulette, kde se povětšinou nic netušícímu člověku dostane epického představení od jeho chatového protějšku. Některá taková překvapení jsou příjemná, některá naopak vedou k okamžitému ukončení chatu. Tohle překvapení by si na Chatroulette dal líbit snad každý.

Představte si onu chvíli, kdy s napětím mačkáte tlačítko Start a s obavami očekáváte, kdo (nebo co) se objeví na druhé straně. Co budete říkat? Nevyklube se z toho nějaký špatný vtip? V tu chvíli se na obrazovce před vámi načte pohled do FPS hry na startovní pozici první úrovně a hlas, velice pravděpodobně patřící jejímu protagonistovi, vás vyzve k asistenci. Vše, co musíte udělat, je napsat START. To zní jednoduše, někdo vám tedy nastavil kameru na svůj monitor a máte za něj hrát hru. Trik je v tom, že všechno, od protagonisty, přes herni prostředí i na zemi ležící zombie, je reálné (v případě zombie ne až tak úplně). Před vámi je tím pádem živě vysílaná hra, odehrávající se v zombíky zamořené kostelní zahradě. Jestli "vaše" postava přežije je jen na vás.

Pokud toto video dá podnět ke vzniku gamerské obdoby Chatroulette v této podobě, naše redakce bude mezi prvními, kdo ji vyzkouší. Protože nutno přiznat, tohle vypadá naprosto epicky.

Témata: GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Budoucnost streamovaní her? RLFPS ukazuje, jak by mohlo fungovat

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.