Jako základna poslouží v XCOM 2 uloupená mimozemská loď

Firaxis a 2K pokračují v představování nového dílu z úspěšně oživené série. Tentokrát je na řadě nová základna programu XCOM, vesmírná loď Avenger.

XCOM 2

XCOM 2 FOTO: 2K Games

Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. A když je planeta okupována mimozemšťany a program XCOM je jako jediné centrum odporu postaven mimo zákon, platí to dvojnásob.

Už první trailer z nového XCOMu prozradil, že kromě toho, že se budou muset po nocích šprtat příručku „Jak se stát partyzánem“, rytíře v zářivých (růžových) zbrojích bojující se šmejdem z vesmíru čeká i stěhování. Pohodlí a (v Enemy Within relativní) bezpečí podzemní základny vymění za transportní vesmírnou loď ukradenou novým vládcům Země pojmenovanou příznačně Avenger. Právě na tenhle prvek hry se zaměřilo nové video od Firaxis.

Jedna ze změn potkala méně prominentní členy anti-emzácké organizace, vědce a inženýry. Zatímco v předchozím díle byli jen číslem ve statistikách, v XCOMu 2 se dočkají podstatně personifikovanějšího zpracování. Stejně jako vojáci, každý bude „opravdovou“ osobou se jménem a zemí původu. Těžko říct, jestli o ně půjde – stejně jako o vojáky – přijít.

Do jednotlivých sekcí základny přibydou ve druhém díle volná „pracovní místa“, jejichž obsazení poskytne hráči určitý bonus, např. zrychlení léčení vojáků, popohnání výzkumu nebo možnost měnit u vojáků naučené skilly.

Menších změn doznala i strategická mapa. Abychom vůbec mohli vysílat jednotky na mise, budeme muset prvně v různých částech světa navázat komunikaci s buňkami odboje. Díky nim pak navíc budeme moci získat některé tajné informace, např. že Avenger pronásleduje UFO nebo že Advent vybavuje svoje vojáky novými technologiemi.

Ačkoli to vypadá, že opět nebude možné vysílat více jednotek na různé mise naráz, což byl velký neduh moderní inkarnace této série; vylepšení byly kromě této trestuhodné výjimky provedeny na správných místech. Zbývá tak jediná otázka.

Kde je Nick Fury a kde vzal XCOM klíčky od jeho helicarrieru?

Témata: XCOM 2 | Firaxis | 2K
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jako základna poslouží v XCOM 2 uloupená mimozemská loď

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.