Capcom pracuje na remaku Resident Evil 2, fanouškovská předělávka končí

A telenovela okolo remaku Resident Evil 2 pokračuje. Do věci se konečně vložil i Capcom a oznámil, že o verzi kultovní hororovky pro 21. století se postará sám. Zároveň tak ale vystavil stopku fanouškovskému projektu Resident Evil 2 Reborn.

Resident Evil 2 Reborn

Resident Evil 2 Reborn FOTO: Reprofoto YouTube

Dlouho to vypadalo, že jsou pánové z Capcomu k neustávajícím prosbám komunity o remake Resident Evil 2 hluší a my se tak budeme muset spolehnout na tvrdě (a zadarmo) pracující fanoušky. Jsou to ostatně pouhé tři týdny, co se po dlouhé době opět ozval projekt Resident Evil 2 Reborn s plánem vydat alpha verzi ještě během léta. Ale teď se karta úplně obrátila.

Z Japonska totiž přiletěla zpráva (naštěstí přeložená webem VideoGamer), že oficiální remake byl schválen a jeho vývoji tedy konečně nic nebrání. Vzhledem k tomu, v jaké fázi se projekt v současné chvíli nachází, jsme se prozatím žádné další podrobnosti nedozvěděli. S jistotou víme pouze to, že nepůjde pouze o remaster staršího remaku pro GameCube jako u prvního dílu, který vyšel letos v lednu, protože tam to druhý díl nikdy nedopracoval.

Zároveň s tímto oznámení samozřejmě vyvstala otázka, co teď čeká Reborn. Ukázalo se, že Capcom italské vývojáře kontaktoval ještě před vlastním oznámením a požádal je o zastavení projektu. Dokonce zašel tak daleko, že vývojářům nabídl, že s nimi probere jejich další plány. Jaké to jsou, asi ještě nějakou dobu nezjistíme a těžko říct, jestli budou spojené s japonským gigantem, ale je to rozhodně vstřícnější přístup než se očekávalo.

Velké společnosti se totiž v takovýchto případech zpravidla omezují na pouhé zaslání tzv. „cease & desist“ dopisu, který příjemci nařizuje zastavení patřičných aktivit pod hrozbou žaloby. A zrovna japonští vydavatelé nejsou fanouškovským remakům příliš nakloněni (světlo světa nespatřili například předělávky prvního Metal Gearu nebo Chrono Triggeru), takže je to od Capcomu rozhodně nečekaný krok.

Ačkoli tak byl jejich projekt zastaven, vývojáři na to zareagovali jako opravdoví fanoušci: „Oproti tomu, co si můžete myslet, tohle jsou pro nás jako fanoušky úžasné zprávy. Jsem nadšení, že se Capcom rozhodl převzít otěže a vytvořit tak dlouho a tolika lidmi očekávaný remake. Ostatně nikdo by nedokázal vdechnout život mistrovskému kousku z roku 1998 lépe než jeho tvůrci sami.“

Zbývá nám tedy už jen počkat, jestli snaha japonských vývojářů povede ke zdárnému konci.

Témata: Resident Evil 2 | Capcom
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Capcom pracuje na remaku Resident Evil 2, fanouškovská předělávka končí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.