Metal Gear Solid V nabídne i multiplayerové invaze ve stylu Dark Souls

Ačkoli je vydání jedné z nejočekávanějších her posledních let už téměř za dveřmi, stále se evidentně najdou části The Phantom Pain, které jsme dosud neviděli. Na tento tenčící se seznam už ale nepatří multiplayerová složka hry, kterou Konami před nedávnem představilo.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain FOTO: Kojima Productions

O multiplayeru v podobě invazí, se kterým přišla Souls série od From Software, se potichu mluvilo už od oznámení Metal Gear Solid V, nicméně jeho odhalení se vší parádou si Konami schovalo až na nedávný Gamescom.

Invaze budou provázané s mateřskou základnou Diamond Dogs, která už tak má hrát v The Phantom Pain zásadní roli. Její rozšiřování vás nakonec dožene až k možnosti postavení předsunuté základny (FOB), které vás ale učiní zranitelnými vůči útoků ze strany soupeřících vojenských skupin. Tady už na scénu přicházejí samotní hráči, kteří převezmou roli jedné ze společností a dostanou možnost tyto napadat předsunuté základny napadat.

Hratelnostně se invaze nebudou příliš lišit od zbytku hry. Dostanete úkol a bude jen na vás, jestli se k cíli vydáte za zvuku kulometů, nebo potichu a za zády strážných. Jako útočníkovi vám však bude znepříjemňovat situaci nejen šibeniční časový limit, ale také bezpečnostní opatření, od kamer a laserových senzorů, po drony a statické kulomety. Jejich rozmístění bude mít na starost sám obránce, který se může zároveň kdykoli zmocnit kontroly nad jedním z jeho vojáků a pustit se do honu na šakala sám.

Pokud se vám jako útočníkovi podaří invazi zdárně uskutečnit, budete za to patřičně odměněni. I v případě neúspěchu se na vaší bázi přesune vše, co se vám během útoku podaří ukrást pomocí Fultonu (včetně samotných vojáků), avšak obránce zároveň dostane vaší adresu i s poštovním směrovacím číslem a nic mu nebude bránit v tom, aby vás navštívil, patřičně za všechnu tu snahu odměnil a pokusil se vzít si zpět svoje hračky a vojáky.

Útoky vás samozřejmě budou moci zasáhnout kdykoli, i během plnění misí, nicméně invaze jsou omezené pouze na FOB a v poli tak na jiné hráče nenarazíte.

Kromě tohoto multiplayeru se Metal Gear Solid V: The Phantom Pain dočká i klasického multiplayeru v podobě Metal Gear Online. Ten ale nevyjde společně se hrou 1. září, ale 6. října pro konzole a až v lednu 2016 pro PC.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Metal Gear Solid V nabídne i multiplayerové invaze ve stylu Dark Souls

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.