Blues and Bullets se bude snažit překonat hry od Telltale

Za poslední roky už Telltale vydal mnoho „svých“ adventur a tuto část trhu si v podstatě přivlastnil, ale jak poslední měsíce ukazují, na tomto poli je ještě mnoho míst pro adventury s méně puzzly, zaměřením na příběh a volby a většinou i s epizodami, viz velmi úspěšný Life is Strange. Blues and Bullets si bude chtít taky menší část vzít pro sebe, pomoc by k tomu měla Noirová stylizace a příběh detektiva, který nechal zavřít nejznámějšího mafiána Al Capona.

Blues and Bullets

Blues and Bullets FOTO: A Crowd of Monsters.

O scénář ke hře se postaral Josué Monchán, který v minulosti napsal příběh do her jako Runaway nebo Yesterday. A podle ohlasů hráčů z prvního dílu je příběh velmi kvalitně napsán i v Blues and Bullets.

Další slavná jména, která se na projektu podílela, jsou bezesporu dabéři hlavních postav. Agenta Elliota Nessa dabuje Doug Cockle. Pokud vám toto jméno něco říká, tak se jedná o chlapíka, který daboval Geralta z Rivie. Za nežnou část pohlaví je to prozatím neznámá postava, která se objeví později, ale víme, že se jedná o Jules de Jongh, která dabovala například Triss Merigold ze Zaklínače nebo Faith z Mirror’s Edge.

Samotný příběh se pak odehrává ve fiktivním městě Santa Esperanza, kde jako vysloužilý agent Elliot Ness provozujete malou jídelnu pro policisty, detektivy apod. A jak tušíte, tak se zase vrátíte do akce, jednoho dne totiž Ness obdrží telefonát od svého starého nepřítele, který ho prosí, aby mu našel jeho vnučku, protože podle něj je agent Ness poslední čestný muž ve městě.

První díl z celkem pěti plánovaných si již můžete několik dní koupit. Hra vychází na PC a Xbox One. Na steamu je pak cena za první epizodu 5 eur, všechny epizody pak stojí 20 eur.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Blues and Bullets se bude snažit překonat hry od Telltale

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.