Nové video z Kingdom Come ukazuje, jak se tvoří realistické souboje

Jeden z hlavních prvků připravovaného husitského RPG Kingdom Come: Deliverance je soubojový systém. A že to s tím ve Warhorse myslí skutečně vážně, ukazuje jejich nové video.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: Warhorse Studios

V celkem šestiminutovém videu nás nechají vývojáři nahlédnout do zákulisí tvorby jejich hry, hlavně těch částí, které mají něco společné se soubojovým systémem. Údajně strávili tisíce hodin studováním různých materiálů o tom, jak souboje ve středověku probíhaly.

Z videa se také dozvíme, že se jen tak nedají vzít reálné animace soubojů a vložit je do systému a navíc ještě tak, aby byly zábavné, proto se vývojáři rozhodli udělat několik kompromisů. Zajímavostí je použití procedurální animace a speciálních algoritmů, které výrazně ulehčili práci animátorům. I tak ale jsou ve hře dva tisíce animací pro jednu zbraň, což je obrovské kvantum práce.

Souboje už jsou implementovány i do Early Access verze, jak jsme psali v předchozí zprávě. Můžu prozradit, že fungují velmi dobře i na to, že se jedná pouze o alfa verzi. Již brzy vám přineseme i podrobnější pohled na Kingdom Come: Deliverance.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nové video z Kingdom Come ukazuje, jak se tvoří realistické souboje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.