Doping ve hrách se stal skutečností. CS:GO hráči budou testováni

Elektronický sport neboli esport se pro jednou znovu přiblížil těm klasickým sportům. Bohužel v tom horším světle. Již před nějakým časem se někteří profesionální hráči Counter Strike: Global Offensive přiznali, že brali látky, které jim pomáhali dosáhnout lepších výkonů. Od příštího velkého turnaje ale mají utrum.

Doping

Doping FOTO: Stux

Společnost ESL, která pořádá ty největší turnaje po celém světě, se rozhodla, že s dopingem bude bojovat. Ve spolupráci s antidopingovými agenturami WADA a NADA představili svou antidopingovou politiku, kterou poprvé použijí již za týden na velkém CS:GO turnaji ESL One v Kolíně nad Rýnem.

Testování bude probíhat vždy náhodně na několika hráčích. A to z velkého množství látek, seznam zakázaných látek najdete na stránkách agentury WADA. Kromě stimulantů je na seznamu například i Marihuana, ale u ní je zajímavé, že je zakázáno její užívání pouze po dobu hraní turnaje, takže užívání těsně před turnajem je z pohledu ESL v pořádku.

Těm hráčům, kterým se v krvi najde zakázaná látka, hrozí různé postihy, podle závažnosti problému. Největší možný trest je vyloučení z turnaje a následný dvou letý zákaz účasti na akcích pořádaných společností ESL, jak píše server pcgamer.com.

Témata: Doping ve hrách
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Doping ve hrách se stal skutečností. CS:GO hráči budou testováni

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.