Doping ve hrách se stal skutečností. CS:GO hráči budou testováni

Elektronický sport neboli esport se pro jednou znovu přiblížil těm klasickým sportům. Bohužel v tom horším světle. Již před nějakým časem se někteří profesionální hráči Counter Strike: Global Offensive přiznali, že brali látky, které jim pomáhali dosáhnout lepších výkonů. Od příštího velkého turnaje ale mají utrum.

Doping

Doping FOTO: Stux

Společnost ESL, která pořádá ty největší turnaje po celém světě, se rozhodla, že s dopingem bude bojovat. Ve spolupráci s antidopingovými agenturami WADA a NADA představili svou antidopingovou politiku, kterou poprvé použijí již za týden na velkém CS:GO turnaji ESL One v Kolíně nad Rýnem.

Testování bude probíhat vždy náhodně na několika hráčích. A to z velkého množství látek, seznam zakázaných látek najdete na stránkách agentury WADA. Kromě stimulantů je na seznamu například i Marihuana, ale u ní je zajímavé, že je zakázáno její užívání pouze po dobu hraní turnaje, takže užívání těsně před turnajem je z pohledu ESL v pořádku.

Těm hráčům, kterým se v krvi najde zakázaná látka, hrozí různé postihy, podle závažnosti problému. Největší možný trest je vyloučení z turnaje a následný dvou letý zákaz účasti na akcích pořádaných společností ESL, jak píše server pcgamer.com.

Témata: Doping ve hrách
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Doping ve hrách se stal skutečností. CS:GO hráči budou testováni

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.