GC 2015: Paradox představil vesmírnou strategii Stellaris

Pro mnohá vývojářská studia, zaměřující se v minulosti na historické simulace, je rok 2015 rokem, kdy dají minulosti sbohem a vyjdou vstříc budoucnosti. Jedním z nich je i Paradox, jehož reputace vyrostla na titulech jako Crusader Kings II a Hearts of Iron.

V Interstellaris můžete zkoumat širý vesmír

V Interstellaris můžete zkoumat širý vesmír FOTO: Paradox Interactive

Paradox Interactive na gamescomu představil zbrusu novou hru od Paradox Development Studio, Stellaris. Ta se jako jediný titul tohoto studia odehrává ve vzdálené budoucnosti. Henrik Fåhraeus, vedoucí designer středovéké RPG strategie Crusader Kings II říká, že v této sci-fi strategické hře půjde o mnohem více, než budování impéria na nebesích.

S dynamickým systémem volby a důrazem na objevování a vědu, Stellaris nabídne k výzkumu pozemské i mimozemské technologie. Vaším prvním krokem bude získat alespoň střípek představy o tom, co vás obklopuje a jak tyto zdroje využít ku prospechu vaší civilizace a následné kolonizaci vesmíru.

Tisíce planet jsou vytvářeny v procedurálně generovaném hvězdném systému, ne nepodobnému No Man´s Sky, který skýtá obrovské jeviště pro odehrání příběhů, jimiž je Paradox proslavený. Přizpůsobte vesmírná plavidla svým představám, setkejte se s unikátními náhodně vygenerovanými rasami a zúčastněte se pokročilých diplomatických jednání. To vše v prostředí, které poprvé není omezeno osnovami historie a kde Paradox mohl dát volný průchod svým představám.

Přesné datum vydání zatím neznáme, Stellaris se ale dočkáme ve verzi pro PC v příštím roce.

Témata: Stellaris
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: GC 2015: Paradox představil vesmírnou strategii Stellaris

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.