Mafia je v ČR pořád v kurzu. Český trailer drtí ve sledovanosti zbytek světa

Mafia je série, která má v České republice velké jméno. Znají ji i lidé, kteří normálně hry nehrají a velká většina z nich je na ni hrdá a neopouští ji ani, když z původního týmu vývojářů jich pracuje na třetím pokračování jen hrstka.

Mafia III

Mafia III FOTO: Hangar 13

Důkazem jsou počty zhlédnutí oficiálního traileru, kdy je česká verze suverénně na třetím místě, hned za anglickou a ruskou verzí. V době psaní článku český trailer zhlédlo více než 175 tisíc lidí, což o mnoho více, než polská verze, která je na pomyslném čtvrtém místě. A to má „pouze“ 38 tisíc zhlédnutí.

I když se při oznámení ozývalo mnoho hlasů, že už třetí Mafia nebude ta pravá, když se nedělá v Česku a nepodílí se na ni vůbec Daniel Vávra apod. Jedná se ale pořád jen o malou část komunity a zbytek hltá každou novinku.

Díky takovému úspěchu ve sledovanosti také znovu ožily naděje na český dabing. 2K i vývojáři z Hangar 13 tyto statistiky sledují, takže čím více se v Česku bude o třetí Mafii mluvit, tím větší šance na dabing bude. I když je jasné, že tato šance je malá, vzhledem k tomu, jak je český trh malý s porovnáním s Ruskem nebo západem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mafia je v ČR pořád v kurzu. Český trailer drtí ve sledovanosti zbytek světa

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.