Halo 5 bude mít větší prostory a zákeřnější nepřátele

Halo 5: Guardians bude rozlohou mnohem větší a bude mít také silnější a chytřejší nepřátele. Oznámili to vývojáři ze studia 343 Industries jakožto nutnou inovaci kvůli kooperativnímu režimu až čtyř hráčů.

Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians FOTO: 343 Industries

Jelikož v Halo 5: Guardians nebudete sami, ale kampaní budete procházet se třemi dalšími hráči či počítačem ovládanými společníky, tak bude nutné hru trochu upravit. Hned první důležitou úpravou je zvětšení prostoru. V minulých Halo jsme se mnohdy probojovávali celkem těsnými prostranstvími, vzhledem k tomu, že jsme byli buď sami nebo s jedním společníkem. Ve hře, kde budou na jedné mapě čtyři Sparťani, už to samozřejmě možné nebude, jak o tom informoval server vg247.com.

Josh Holmes, šéf studia 343 Industries, se k tomu vyjádřil následovně: „Se zaměřením na kooperativní hraní jsme zamýšleli vytvořit větší prostory s mnohonásobnými vertikálními úrovněmi a prolínající cesty. Členové týmu budou muset sebrat odvahu na to se rozprostřít a prozkoumávat, hledat výhodné pozice, ze kterých můžou podpořit ostatní.“

Tato inovace mi přijde jako velmi vítaný prvek, protože větší prostory mohou obecně umožnit více taktizování a masivnější bitvy. Dalším novým prvkem bude větší odpor na straně nepřátel. Ti mají být chytřejší, agresivnější a mnohem početnější.

img-responsive

Halo 5: Guardians | foto: 343 Industries

Početnější nepřátelé nebudou pouze kvůli většímu prostoru, ale hlavně kvůli kooperaci až čtyř hráčů. Porazit tým čtyř Sparťanu bude možné pouze, pokud budou drsnější než kdy dříve. V kampani budete moci své spoluhráče oživovat a dokonce v případě singleplayeru dávat svým Sparťanům příkazy.

Na letošní E3 dostal Halo 5: Guardians první gameplay záběry z kampaně. Když se zaměříte na nově oznámené inovace, tak si všimnete jak větších prostor, tak většího počtu jednotek.

Je toho hodně, co se do Halo 5: Guardians přidává. Otázkou zůstává, zda to bude fungovat. To zjistíme 27. října, kdy hra vyjde exkluzivně na Xbox One.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Halo 5 bude mít větší prostory a zákeřnější nepřátele

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.