Po téměř pětiletém vývoji vyšlo akční taktické RPG KYN

Čtyři a půl roku trval vývoj dvěma osobám z holandského studia Tangrin. Nyní si již konečně můžete zahrát jejich akční taktickou RPG hru KYN, kde se ovládá až šestičlenná parta bojovníků z mytického Vikingského světa.

KYN

KYN FOTO: Versus Evil

Hra je položena na základech klasických RPG ikon jako Baldur’s Gate nebo Neverwinter Nights, kde se hratelnost zaměřuje na souboj party, než jen jednoho bojovníka, jako tomu je u většiny nových RPG. Zajímavostí ale je, že v KYN probíhají všechny souboje v reálném čase, takže se hra teoreticky dá hrát i jako akční hry jako Diablo nebo Titan Quest. Prakticky tomu ale tak není, nejedná se vůbec o lehkou hru, a pokud do skupinky nepřátel naběhnete bez taktiky, tak velmi pravděpodobně brzy zemřete.

„Vývoj KYNu trval dlouho dobu. Mysleli jsme, že vývoj dokončíme za rok, nakonec nám to ale trvalo téměř pět let,“ řekl Victor Legerstee ze studia Tangrin. „Bylo to těžké, ale nakonec se vývoj vyplatil. Jsme na KYN velmi pyšní a myslíme si, že se bude jednat o dobrou hru pro všechny, kteří mají rádi taktizování s občasnými puzzly,“ dodal. A jak vlastně celá hra dopadla, se dozvíte v naší recenzi, která bude již brzy na webu.

Hra prozatím vychází na PC, ale plánuje se i PlayStaion 4 verze. Můžete si ji koupit za cenu 19,99 eur na Steamu, GOGu nebo GreenMan Gaming.

Témata: KYN
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Po téměř pětiletém vývoji vyšlo akční taktické RPG KYN

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.