Přehled výsledků hlavních turnajů LanCraftu

Největší herní akce na domácí scéně je za námi. V turnajích hráči dohromady získali peněžní výhry v hodnotě 360 000 Kč.

Tým

Tým FOTO: LanCraft

LanCraft 2015 byl akcí na kterou se již od minulého roku připravovali hráči všech her, které hýbou progamingovým světem. Na LanCraftu proto nechyběl žádný z významných týmů domácí scény Dota 2, Hearthstone, League of Legends, Counter - Strike: GO a Starcraft II. Na Ostravském výstavišti jste tak mohli potkat třeba hráče nEophyte, Fraternitas, eEriness, Authority Gaming, Rising Esports, Inside Games, eXtatus, či Inaequalis. Největší domácí tým, eSuba, přijelo na LanCraft zastupovat přes 30 jeho členů a členek.

V hlavních turnajích bylo mezi hráče rozděleno 260 000 Kč a v Cosplay soutěži získalo prvních 8 výherců částky v hodnotě zbývajících 100 000 Kč. Kromě finančních a věcných výher hráči získali i body do žebříčku MČR, do 2015 Hearthstone World Championshipu a v případě Cosplay i slot s letenkou a ubytováním v Cosplay World Masters.

img-responsive

Dodgy, výherce Hearthstone turnaje | foto: LanCraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hra, která stále rychleji dobývá českou i světovou herní scénu, našla své místo i na LanCraftu. Výhry v hodnotě 40 000 Kč byly uděleny 8 nejlepším hráčům. 

1. Místo - 18 000 Kč: Dodgy
2. Místo - 9 000 Kč: Mirasek
3. Místo - 6 000 Kč: Matty

img-responsive

nEophyte, výherci Counter-Strike: Global Offensive turnaje | foto: LanCraft

Counter-Strike: Global Offensive

FPS hrou, která měla v progamingu vždy své pevné místo je Counter - Strike. Jeho nejaktuálnější verze, Global Offensive, na LanCraft přilákala 154 hráčů. Na své si přišli i zastánci dnes už oldschoolové 1.6, ve které se pro ně konal doprovodný turnaj. 

Ve finále hlavního turnaje se podle očekávání sešli nEophyte a eSuba. Napětí mezi oběma týmy se dalo doslova krájet a když nEophyte zvítězili 3:0, o jejich úspěchu věděli všichni účastníci LanCraftu.

1. Místo - 30 000 Kč: nEophyte
2. Místo - 20 000 Kč: eSuba
3. Místo - 10 000 Kč: Matty

StarCraft 2: Heart of the Swarm

V nedělních ranních hodinách se i přes mohutné oslavy sobotní noci odehrávalo finále další hry, jejíž mladší verze pomáhala světový progaming utvářet. Výhercem se stal TomikuS, který se turnajů ve Starcraftu úspěšně účastní i v zahraničí.

1. Místo - 10 000 Kč: TomikuS
2. Místo - 6 000 Kč: bluecheese
3. Místo - 4 000 Kč: nExt

Dota 2

Přestože původní Dota byla pouze mapou ve Warcraftu 3, měla obrovskou hráčskou základnu. Ta byla tak velká, že se po vzniku trojky Heroes of Newerth, Dota 2 a League of Legends rozlila do těchto tří odnoží, které jsou dodnes i samostatně schopny si udržet své místo v progamingu. 

1. Místo - 20 000 Kč: eSuba
2. Místo - 12 000 Kč: Epidemic
3. Místo - 8 000 Kč: Autism

img-responsive

Fraternitas, výherci League of Legends turnaje | foto: LanCraft

League of Legends

Vrcholem LanCraftu bylo nedělní finále, ve kterém se sešli Fraternitas a eSuba, které se ve finále příliš nedařilo. Fraternitas v BO5 s přehledem zvítězili a eSubu porazili 3:0

1. Místo - 50 000 Kč: Fraternitas
2. Místo - 25 000 Kč: eSuba
3. Místo - 15 000 Kč: Gunrunners

 

Témata: LanCraft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Přehled výsledků hlavních turnajů LanCraftu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.