Všechny postavy v Halo 5 budou rozdílné

Již víme, že Halo 5: Guardians bude mít dvě rozdílné kampaňové linie. Jednu za potenciálního zrádce Master Chiefa a druhou za jeho lovce Spartana Locka. Ti ale nepůjdou sami a bude je doprovázet jejich vlastní tým. Dle nových informací bude mít na příběh zásadní vliv i výběr člena týmu.

Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians FOTO: 343 Industries

Každý tým bude čítat celkem čtyři členy. Jejich výběr bude pro danou linii zásadní. Každá postava má své vlastní charakterové rysy a specializace, jak o tom informoval server gamesradar.com.

Studio 343 Industries se k tomu vyjádřilo následovně: „Zatímco jádro hratelnosti zůstává stejné, tak každá postava má svůj vlastní startovní Loadout zbraní. Lindin charakteristický rys je sniperská puška, zatímco Master Chief zůstává u klasické pušky AR. Všechny postavy mohou přirozeně používat i ostatní zbraně a dopravní prostředky. Jsou zde také nepatrné rozdíly mezi jejich schopnostmi. Například Kelly je nejrychlejší člen Blue týmu, zatímco Tanaka má posílený motion tracker range.“

img-responsive

Halo 5: Guardians | foto: 343 Industries

Nebude to znamenat takový rozdíl jako třídy v RPG hrách, ale bude to dostatečný rozdíl pro vysoký stupeň znovuhratelnosti. Jednotlivé postavy se totiž neliší jen schopnostmi, ale i emocemi a vnímáním příběhu. I v uzavřené linii jednoho týmu zažijete za jednotlivé postavy různé dialogy, ale sama postava bude na vyvíjející se děj reagovat jinak. Nebude se tedy měnit příběh, ale pouze jeho přednes.

Rozdílné dialogy a emocionální reakce mohou být dalším racionálním důvodem k vynechání split-screenového módu. 343 Industries před časem oznámilo, že Halo 5: Guardians nebude podporovat split-screen, ale ani žádné jiné lokální multiplayerové módy. V té době to vysvětlila tím, že jejich vynechání zaručí, že hra dorazí v den vydání v co největší kvalitě. S novými informacemi je jasné, že podpora split-screenu by mohla být pro hraní velmi komplikovanou součástí.

Pro absolutní rozdíl postav vytvořili vývojáři každé vlastní HUD. Porovnejte například rozdíl mezi HUD Master Chiefa a Spartana Locka.

img-responsive

Halo 5: Guardians | foto: 343 Industries

img-responsive

Halo 5: Guardians | foto: 343 Industries

Halo 5: Guardians vyjde 27. října za 1799 Kč. V prodeji na Xbox Store najdete také speciální Digital Deluxe Edition za 2329 Kč.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Všechny postavy v Halo 5 budou rozdílné

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.