Další remake Resident Evil 2, tentokrát v Unreal Engine 4, nešetří temnou atmosférou

Vzhledem k tomu, že oficiální remake Resident Evil 2 na obzoru zatím není, fanoušci si musí s převedením nejlepšího dílu série do moderní doby vystačit sami. Další z řady projektů se sice úplně nedrží originálu, jelikož využívá pohled přes rameno známý z novějších dílů série, ale hutnou atmosféru nepostrádá.

Resident Evil 2 Reborn

Resident Evil 2 Reborn FOTO: Reprofoto YouTube

V únoru jsme informovali o dlouho běžícím projektu, který za pomoci Unreal Engine 3 navlékl Resident Evil 2 do modernějšího kabátku. Teď se o slovo hlásí další projekt zvaný Resident Evil 2 Reborn, jenž se pokouší o to samé, ale na ještě modernějším enginu – Unreal Engine 4.

Za touto úctyhodnou snahou stojí malé italské studio InvaderGames. Už od prvního pohledu je ale vidět rozdíl. Vývojáři totiž zahodili fixní izometrickou kameru, která způsobovala klávesnicím po celém světě nemálo bolesti, a vyměnili jí za third person pohled, který do série uvedl Resident Evil 4.

A pokud se dá věřit popisu videa, nezůstalo jen u toho. Italští vývojáři zmiňují vylepšení hry jak z grafického (3D modely, částicové efekty, systém osvětlení, textury), tak i z gameplayového hlediska (health systém, skripty). Atmosféře se pak rozhodli vypomoci (možná až moc) temným hávem, který by ale měl trochu ustoupit po obnovení energie v průběhu hry.

V současné chvíli je projekt v alpha verzi a vývojáři se dušují, že ještě v průběhu léta vydají první verzi i pro veřejnost. Tak uvidíme, jestli se jim nakonec Capcom nerozhodne zatnout tipec. Nebylo by to poprvé.

Témata: Resident Evil 2 | Capcom
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další remake Resident Evil 2, tentokrát v Unreal Engine 4, nešetří temnou atmosférou

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.